Colt/IBM

i

Autor: MAT. PRASOWE Colt/IBM

Colt i IBM rozpoczynają współpracę nad 5G i systemami brzegowymi

2021-07-05 3:14

Colt Technology Services rozpoczyna współpracę z IBM. Dostawcom zależy na zbadaniu innowacyjnych zastosowań IBM Cloud Satellite i Edge Application Manager. Wspólnie chcą pomóc klientom korporacyjnym w przyjęciu strategii przetwarzania brzegowego, która umożliwi płynne przenoszenie danych i aplikacji w środowiskach chmury hybrydowej, od prywatnych centrów danych do urządzeń brzegowych.

Organizacje przyjmują nowe technologie chmurowe zaprojektowane w celu sprostania wyzwaniom biznesowym, ale zarządzanie nowym paradygmatem infrastruktury rozproszonej nie jest proste. W szczególności, gdy aplikacje mają rygorystyczne wymagania zależne od lokalizacji, takie jak małe opóźnienia, zgodność z regionalnymi wymaganiami dotyczącymi przetwarzania i ochrony danych. Współpraca Colt i IBM w warunkach testowych, pokazała, jak można uprościć wdrożenie IBM Cloud Satellite na platformie brzegowej Colt dla klientów.

ZOBACZ: Innowacje sieciowe: Routowana sieć optyczna obsługująca 400G w ramach sieci IQ od Colt

– Colt i IBM współpracują ze sobą od wielu lat. Teraz, ponieważ widzimy rosnące zapotrzebowanie na multi cloud i rozproszone usługi chmurowe, będziemy opracowywać rozwiązania, które posłużą naszym wspólnym klientom. Razem badamy, jak połączyć Colt IQ Network z platformą chmury hybrydowej IBM, aby pomóc w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań zaprojektowanych w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej dla naszych klientów korporacyjnych – powiedział Mark Hollman, wiceprezes ds. rozwoju i sukcesu partnerów w Colt.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Dekada rozwoju

IBM Cloud Satellite to oferta chmury hybrydowej IBM, oparta na Red Hat OpenShift, która umożliwia klientom wdrażanie bezpiecznych i otwartych usług IBM Cloud w dowolnym miejscu – lokalnie, w dowolnej chmurze publicznej lub na brzegu sieci. Maszyny wirtualne IBM Cloud Satellite można tworzyć i konfigurować za pomocą narzędzia do zarządzania i orkiestracji z bez dodatkowej pracy administracyjnej. Co więcej, funkcje sieciowe Colt na żądanie mają na celu zapewnienie łączności o kluczowym znaczeniu, w czasie zbliżonym do rzeczywistego, aby umożliwić klientom rozproszone wdrożenia w chmurze za pomocą IBM Edge Application Manager (w branżach takich jak handel detaliczny i opieka zdrowotna).

— Dzięki współpracy z Colt, będziemy mogli pomóc klientom we wdrażaniu, obsłudze i zarządzaniu tysiącami punktów końcowych za pomocą IBM Cloud Satellite i IBM Edge Application Manager — powiedział Evaristus Mainsah, dyrektor generalny IBM Hybrid Cloud i Edge Ecosystem. — Wspólnie chcemy pomóc przedsiębiorstwom przyspieszyć ich cyfrową transformację, opierając się o analizy predykcyjne danych śledzonych bliżej miejsca ich powstawania, na krawędzi — dodał.

Sonda
Czy popierasz wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy?

Niedawny raport IBM Institute for Business Value zatytułowany „Dlaczego organizacje stawiają na przetwarzanie brzegowe: spostrzeżenia z brzegu” ujawnił, że 91 proc. z 1500 ankietowanych menedżerów deklaruje, że ich organizacje planują wdrożyć strategie przetwarzania brzegowego w ciągu pięciu lat. IBM Edge Application Manager, rozwiązanie do autonomicznego zarządzania, które działa na platformie Red Hat OpenShift. Umożliwia bezpieczne wdrażanie, nieprzerwaną eksploatację i zdalne zarządzanie AI, analizami i IoT w celu dostarczania analiz i wyliczeń w czasie rzeczywistym, na dużą skalę. Wprowadzenie technologii Intel® Secure Device Onboard (SDO), udostępnianej jako oprogramowanie open source za pośrednictwem Linux Foundation, zapewnia bezobsługową konfigurację węzłów brzegowych i umożliwia przedsiębiorstwom jednoczesne zarządzanie nawet 40 tysiącami urządzeń brzegowych na jeden hub, z możliwością korzystania z usług od wielu dostawców jednocześnie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze