Colt/IBM

i

Autor: MAT. PRASOWE Colt/IBM

Colt zapowiada zerową globalną emisję netto w całej Grupie do 2030 r.

2021-09-22 2:32

Grupa Colt, składająca się z Colt Technology Services i Colt Data Center Services (DCS), zobowiązała się do osiągnięcia globalnej zerowej emisji dwutlenku węgla netto dla wszystkich prowadzonych przez siebie działań do 2030 r. Jako kluczowy gracz w branży technologicznej, chce w ten sposób realizować misję przyspieszenia przejścia na gospodarkę bezemisyjną poprzez rozwój nowych i istniejących technologii.

Strategia klimatyczna Colt będzie skoncentrowana na wewnętrznej redukcji emisji dwutlenku węgla, obejmując wszystkie operacje i usługi. Będzie się to wiązać z wykonywaniem dokładnych pomiarów oraz raportowaniem wpływu Grupy na zmiany klimatyczne oraz redukcję emisji dwutlenku węgla zgodnie z naukowymi wytycznymi. Emisji, których Grupa nie jest w stanie zredukować, będą kompensowane.

Redukcję emisji CO2 umożliwić mają konkretne, kompleksowe zadania wyznaczone przez Colt, zatwierdzone przez Science-Based Targets Initiative (SBTi). Pozwolą one do 2030 r. o 46 proc. zredukować emisje z zakresu 1 i 2 unijnej dyrektywy. Grupa będzie również ściśle współpracować z dostawcami w celu znacznego zmniejszenia emisji z zakresu 3 w całym łańcuchu dostaw, aby ograniczyć globalne ocieplenie znacznie poniżej 2°C do 2030 r.

ZOBACZ: Maciej Zakościelny w nietypowej roli. Znany aktor zaufał polskiej marce kosmetyków dla mężczyzn

EKG 2021. "Polski Ład to oszustwo wyborcze PiS" - posłanka PO Izabela Leszczyna ostro o rozwiązaniach podatkowych rządu

Cele, które wyznaczyła sobie Grupa Colt, obejmują:

•           pozyskiwanie 75 proc. energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych we wszystkich lokalizacjach na całym świecie do 2023 r.

•           93 proc. emisji w łańcuchu dostaw dostosowane do planu 1,5°C w ramach inicjatywy Science Based Targets do 2025 r.

•           38 proc. pojazdów elektrycznych we flocie firmy do 2025 r. i 75% do 2030 r.

•           100 proc. przejście na odnawialne paliwa do 2030 r.

– Jako firma rozumiemy pilną potrzebę podejmowania działań mających na celu wprowadzenie pozytywnych zmian w branży technologicznej i wzięcie pełnej odpowiedzialności za generowane przez nas emisje. Cieszę się, że mogę wyznaczyć ten kamień milowy i zaangażować się w realizację tego celu. Chcemy stać się liderem zrównoważonego rozwoju, nie tylko redukując własne emisje, ale także wspierając naszych klientów w ich staraniach – powiedziała Keri Gilder, dyrektor generalny Colt Technology Services.

Sonda
Czy zaszczepisz swoje dziecko przeciwko COVID-19?

– Nasza działalność ma znaczący wpływ na planetę i z przyjemnością ogłaszam, że rozpoczynamy działania, pozwalające osiągnąć globalną zerową emisję dwutlenku węgla netto dla wszystkich operacji w Colt DCS do 2030 r. – powiedział Niclas Sanfridsson, dyrektor generalny Colt Data Center Services.

Strategia zrównoważonego rozwoju stanowi podstawę DNA Grupy i jej przyszłej strategii biznesowej. Przedstawiciele Colt zapewniają, że dla nich działanie na rzecz klimatu polega na tworzeniu wartości długoterminowej przy jednoczesnym dokładnym i wiarygodnym ograniczaniu emisji, co jest konieczne do uniknięcia katastrofalnych skutków zmian klimatycznych.

Źródło: colt.net

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze