Balnciage Ikea

i

Autor: materiały prasowe

Ikea odpowiada firmie Balenciaga: „Jak rozpoznać oryginalną torbę Frakta z Ikei?”

2017-04-27 14:52

Ostatnio w sprzedaży francuskiej firmy Balenciaga pojawiła się skórzana torba, która do złudzenia przypomina firmowy produkt Ikei. Ekskluzywna wersja niebieskiej torby Frakta kosztuje ponad 8000 zł (aż 2145 dolarów). Luksusowy produkt Balenciagi spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród przedstawicieli Ikei.

W kwietniu media zaczęły rozpisywać się na temat nowego produktu marki modowej Balenciaga Wprowadzenie na rynek ekskluzywnej kopii torby Frakta, za którą w szwedzkiej sieci trzeba zapłacić zaledwie 1,99 zł (lub 99 centów), wywołało żywe emocje. Niektórzy zareagowali na gadżet od Cristóbala Balenciagi z niedowierzaniem, inni – z przymrużeniem oka. Jeden z przedstawicieli Ikei powiedział, że zainspirowanie Balenciagi to dla Ikei zaszczyt. W końcu agencja kreatywna ACNE, która obsługuje sieć Ikea, również zareagowała. Opublikowała na Instagramie posta, w którym wyjaśnia krok po kroku, „Jak rozpoznać oryginalną torbę Frakta z Ikei”.

Reakcja szwedzkiej korporacji była błyskawiczna. Ikea Creative Hub zleciła fotografowi modowemu, Andersowi Kylbergowi, sesję produktową torby Frakta. Fotografie zostały wykonane w podobnym oświetleniu i konwencji co zdjęcia produktowe torby od Balenciagi. W końcu to dzięki francuskiej firmie kultowy produkt Ikei stał się viralem.

- Skontaktowaliśmy się z klientem dzień po tym, jak torba Balenciagi trafiła na rynek i powiedzieliśmy: będziemy gotowi z odpowiedzią w ciągu dwóch godzin. Następnie odwiedziliśmy studio fotografa modowego, Andersa Kylberga, który zrobił dla nas zdjęcia Frakty. Oświetlenie i „moodboard” nawiązują do zdjęć torby Balenciagi. Jeszcze tego samego dnia skończyliśmy pracę. Nasze fotografie trafiły na wszystkie rynki – wspomina cytowany przez Creative Review Johan Holmgren, dyrektor kreatywny w agencji ACNE.

Zobacz też: Ikea otworzy nowy sklep w Warszawie

Zainspirowani wpisem na Instagramie, przedstawiamy instrukcję „Jak rozpoznać oryginalną torbę Frakta z Ikei” w języku polskim:

1. Potrząśnij nią. Jeżeli szeleści, jest oryginalna.
2. Wielofunkcyjna. Możesz w niej nosić: zestaw do hokeja, cegły, a nawet wodę.
3. Ubrudź ją. Żeby wyczyścić prawdziwą Fraktę, wystarczy opłukać ją wężem ogrodowym.
4. Cena torby: tylko 99 centów.

Patrz też: Odzież tej marki noszą Rihanna, Kendall Jenner i A$AP ROCKY [GALERIA, WYWIAD]

Oprac. na podst. ikea.com, businessinsider.com.pl, creativereview.co.uk, newsweek.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze