dziecko

i

Autor: Design_Miss_C/www.pixabay.com Czy radni zgodzą się na dodatkowe punkty za szczepienia?

Jak dobrze wybrać oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka?

ŁT 2020-02-21 0:43

Każdy rodzic zabezpiecza ostre ranty mebli osłonkami, blokuje dostęp do szafek z lekami czy zakłada zatyczki na gniazdka elektryczne. Przewidywanie możliwych zagrożeń i natychmiastowe odpowiadanie na nie staje się naturalne w momencie pojawienia się dziecka na świecie – nawet zanim zacznie raczkować i samodzielnie sięgać w niebezpieczne miejsca. Co jeszcze możemy zrobić, by zapewnić naszym maluchom bezpieczne i zdrowe dzieciństwo?

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że zanieczyszczenie powietrza stanowi jeden z kluczowych problemów współczesnego świata – w roku 2019 umieściła problem smogu na szczycie listy największych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia. Z kolei według danych Światowej Agencji Środowiska polskie miasta od lat znajdują się w czołówce tych najbardziej zanieczyszczonych w Europie, a co za tym idzie, najmniej zdrowych do życia. O ile zmniejszenie zanieczyszczenia na zewnątrz to kwestia działań długofalowych, to za pomocą dostępnych narzędzi – oczyszczaczy powietrza – można bezpośrednio wpłynąć na jakość powietrza w domach – czyli tam, gdzie spędzamy wiele godzin każdego dnia. Co powinien mieć więc oczyszczacz, który sprawdzi się w pokoju zabaw i w sypialni dziecka? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę - czytamy w komunikacie prasowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czyste powietrze w polskich żłobkach. Wielki gest producenta oczyszczaczy powietrza

Filtry do zadań specjalnych
Naturalnie, oczyszczacz powietrza w domu ma zapewniać bezpieczne warunki i pozbawione zanieczyszczeń powietrze w pomieszczeniach. Tym, co decyduje o skuteczności działania oczyszczacza, jest między innymi rodzaj zastosowanych filtrów w urządzeniu. Zaawansowane urządzenia, takie jak np. Panasonic F-VXR70G, posiadają kilka różnych filtrów, co pozwala na kompleksową poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach i wyeliminowanie nawet 99,99% zanieczyszczeń. Zastosowane w urządzeniu filtry HEPA oczyszczają powietrze nawet z bardzo drobnych cząsteczek – nie tylko pyłów zawieszonych – pojawiających się na skutek smogu, ale także bakterii, wirusów, grzybów i alergenów, a filtry dezodoryzujące (węglowe) pomagają eliminować z powietrza nieprzyjemne zapachy.

Precyzja działania na wielu poziomach
Wybierając oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na efektywność urządzenia. Aby zapewnić najlepsze warunki do zabawy i snu dziecka, przy wyborze modelu dobrze jest wziąć pod uwagę nie tylko metraż pokoju, ale także wysokość pomieszczenia. Co ważne w przypadku oczyszczaczy przeznaczonych do miejsc, w których bawią się dzieci, istotna jest możliwość oczyszczania powietrza – szczególnie z unoszącego się nad wykładziną albo dywanem kurzu – już na wysokości 30 cm nad ziemią. Właśnie w tę funkcję wyposażone są oczyszczacze powietrza Panasonic, które trafiły do stu żłobków w Polsce w ramach akcji MILIONY ODDECHÓW.

Pełna kontrola wilgotności powietrza
Zbyt suche powietrze w pomieszczeniach, najczęściej pojawiające się wraz z sezonem grzewczym, jest często przyczyną kaszlu, kataru, alergii oraz kłopotów ze snem. Z kolei zbyt duża wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Ze względu na zdrowie małych dzieci, konieczne jest więc utrzymywanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza – oscylującego między 40 a 60 proc. Specjalne czujniki w zaawansowanych oczyszczaczach powietrza Panasonic monitorują na bieżąco stan wilgotności powietrza w pomieszczeniach, a filtry nawilżające dostosowują jego poziom do pożądanego.

Cisza, gdy dziecko śpi
Wybierając urządzenie do pokoju dziecięcego, warto też zwrócić uwagę na głośność jego pracy. To bardzo ważne, by szum pracy oczyszczacza nie budził śpiącego maluszka. Oczyszczacze Panasonic w trybie cichej pracy generują dźwięki na poziomie 10 dB – to wartość porównywalna do szelestu liści przy spokojnym wietrze, a więc z pewnością pozwalająca na niezakłócony sen dziecka.

CZYTAJ TEŻ: 54 tysiące złotych do zgarnięcia! Ulga termomodernizacyjna w PIT-ach 2020. Zobacz, jak z niej skorzystać

Bezpieczeństwo „wieży kontrolnej"
Ustawiając oczyszczacz powietrza w pokoju, w którym bawią się dzieci, warto wybrać taki model, który pozwala na blokadę zmiany ustawionych funkcji. Dzięki temu można mieć pewność, że urządzenie będzie skutecznie działać, nawet jeśli dziecko zechce „pobawić się” wciskając kolorowe guziczki.

Moc na miarę potrzeb
Najnowsze oczyszczacze powietrza za pomocą specjalnych czujników analizują panujące dookoła warunki, a następnie dostosowują odpowiednio do nich tryb swojej pracy. Poza wspomnianym wcześniej kontrolowaniem wilgotności powietrza, czujniki monitorują stan zanieczyszczenia powietrza oraz porę dnia, i to do nich dostosowują na bieżąco moc pracy urządzenia, a co za tym idzie – szybkość usuwania nieprzyjemnych zapachów, unoszącego kurzu, pyłów i alergenów. Modele Panasonic F-VXR50G i F-VXR70G wyposażone są w technologię nanoe™, która pozwala wykorzystywać naturalny proces odparowywania do elektrostatycznego rozpylania cząsteczek wody i usuwania nawet 99,99% cząstek pyłów zawieszonych, zarodników grzybów, wirusów i bakterii.

Właśnie chęć zapewnienia bezpiecznych warunków dzieciom tam, gdzie spędzają kilka godzin każdego dnia zainspirowała polski oddział firmy Panasonic do organizacji akcji MILIONY ODDECHÓW. W odpowiedzi na stan powietrza w naszym kraju, w ciągu miesiąca, na przełomie grudnia i stycznia, firma dostarczyła 100 oczyszczaczy powietrza do 100 żłobków w 4 regionach Polski. Firma zachęca do zainstalowania oczyszczaczy powietrza, także w domach, by dzieci mogły oddychać zdrowej jakości powietrzem we wnętrzach przez cały czas.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze