KOMPUTER TELEFON TABLET

i

Autor: Shutterstock

Już wkrótce bankowość mobilna w Bankach Spółdzielczych?

2016-03-09 11:50

Dotychczas Banki Spółdzielcze nie dawały swoim klientom możliwości korzystania z bankowości mobilnej. Lizard Media, która analizuje rynek bankowości mobilnej w Polsce, dostosowanie istniejących stron www i bankowości elektronicznej zajęłoby BS-om zaledwie kilka tygodni i kosztowało mniej niż 50 tys. złotych.

W dobie internetu znakomita większość dużych banków ogólnopolskich oferuje klientom dostęp do usług bankowych za pomocą smarfona i tableta. Najczęściej wykorzystywane są aplikacje natywne lub hybrydowe oraz strony lite. Te pierwsze wymagają budowy systemu bankowości mobilnej, który działa na kilku platformach oraz wielu wersjach systemów – Android, Windows Phone, iOS. Jak wynika z analizy Lizard Media przeprowadzonej w lutym br. już tylko 36 proc. dużych banków detalicznych wciąż nie ma dostępu do bankowości mobilnej, natomiast wśród Banków Spółdzielczych to aż 90 proc.

Zobacz także: Szydło odwołuje wiceministra finansów za słowa o "toksycznych bankach"

Problem w tym, że większość mniejszych banków myśli, że aby wprowadzić bank w świat mobilny potrzebna jest skomplikowana aplikacja natywna, która ingeruje w zabezpieczenia bankowości elektronicznej, wymaga masy pieniędzy i jeszcze więcej czasu.

Najnowsze