FlixCar daje możliwość łączenia kierowców i pasażerów, którzy podróżują tą samą trasą. Podobnie jak FlixTrain, FlixCar zostanie zintegrowany z ekosystemem FlixMobility. Usługa jest całkowicie darmowa dla użytkowników zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. FlixCar nie wymaga prowizji od swoich użytkowników, a płatność dokonywana jest bezpośrednio między pasażerem a kierowcą. Ponadto rejestracja na platformie jest niezwykle prosta – wystarczą zaledwie 3 kliknięcia, aby rozpocząć wyszukiwanie przejazdu. Użytkownicy korzystający z carpoolingu za pośrednictwem innych serwisów mogą przenieść swoje wcześniejsze doświadczenia i oceny na stronę FlixCar, dostępnej pod adresem www.flixcar.fr - czytamy w komunikacie prasowym.
ZOBACZ TEŻ: FlixBus uruchamia pierwszą w pełni zieloną linię na Ukrainie
Platforma mobilności
FlixCar ma być przede wszystkim uzupełnieniem autobusowej siatki połączeń, która łączy obecnie ponad 2500 destynacji w 30 krajach.
– Dzięki nowej usłudze nasi pasażerowie będą mogli łączyć przejazdy autobusem z usługą carpoolingu dla pierwszej i ostatniej mili, zwłaszcza w przypadku miejscowości, które są obecnie trudne lub niemożliwe do osiągnięcia za pomocą innych środków komunikacji publicznej lub które dysponują mniejszą liczbą połączeń – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający w Polsce i na Ukrainie – Chcemy, aby FlixBus był rozumiany nie tylko jako autobus, ale jako platforma mobilności.
SPRAWDŹ TEŻ: Od 5 osób w biurze do 46,5 mln pokonanych km. FlixBus Polska świętuje drugie urodziny [WIDEO]
Podróż autobusem dalekobieżnym oraz korzystanie z przejazdów współdzielonych należą do jednych z najbardziej przyjaznych środowisku środków transportu. Ich ślad węglowy jest około 3 razy niższy niż w przypadku prywatnych przejazdów samochodem osobowym, którymi średnio podróżuje 1,5 osoby.