Koronawirus w Polsce. Darmowe przejazdy taksówkami. Komu przysługują?

2020-03-26 16:23 ŁT
Free Now
Autor: materiały prasowe

Niezwykłe czasy wymagają niestandardowych działań. Z takimi wychodzi branża taksówkarska i przewozów osobowych. FREE NOW udostępni w aplikacji usługę “Dla zdrowia” dedykowaną pracownikom szpitali i laboratoriów w największych miastach w Polsce, dzięki której będą mogli darmowo przemieszczać do pracy. Wcześniej z analogicznym wsparciem dla pracowników służby zdrowia wystąpił Uber.

Bezpłatne kursy taxi dla służby zdrowia
FREE NOW wraz z firmami wspierającymi pokryje koszty przejazdów i zachęca kolejne firmy oraz instytucje do dołączenia się do tej inicjatywy. Celem jest zrealizowanie nawet 20 000 darmowych przejazdów do końca maja. Pracownik szpitala lub laboratorium, aby skorzystać z darmowych przejazdów, powinien zgłosić się do FREE NOW na adres: dlazdrowia@free-now.com. Po przejściu weryfikacji dostanie dostęp do specjalnego konta w aplikacji FREE NOW, z którego będzie mógł zamawiać bezpłatne przejazdy. Akcja dotyczy miast: Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław. 

ZOBACZ TEŻ: Oddzielą kierowców od pasażerów w taksówkach. Walka z koronawirusem trwa

- W obecnej sytuacji chcemy wesprzeć tych, którzy muszą dotrzeć do pracy, aby nieść pomoc innym. Naszą akcją #TaxiDlaZdrowia chcemy wyrazić szczególne uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z każdym dniem stają do wielogodzinnej i trudnej walki z pandemią koronawirusa. Chcemy ułatwić im codzienne dojazdy, tym samym uwalniając ich od konieczności przemieszczania się komunikacją zbiorową, w zamian proponując wygodny przejazd taksówką. Podobne działania prowadzimy obecnie również w Madrycie i Londynie, w planach są kolejne europejskie miasta - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce. 

Dodatkowo firma poinformowała, że kierowcy FREE NOW otrzymują pełną kwotę za kurs i są zwolnieni z opłat dla firmy realizując kursy w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia, ponieważ prowizja za zlecenia w usłudze “Dla Zdrowia” wynosi 0 proc.

Uber za darmo do końca maja
Do walki z koronawirusem i wsparciem dla pracowników służby zdrowia stanął też amerykański Uber. Firma przekaże dyrektorom polskich szpitali vouchery, dzięki którym lekarze, ratownicy, pielęgniarki oraz inni pracownicy placówek, będą mogli korzystać z platformy za darmo. Pierwsze kody już w tym tygodniu trafią do 17 szpitali. Łącznie Uber zapewni 10 000 przejazdów dla pracowników służby zdrowia.

W ramach inicjatywy do dyrektorów szpitali zostaną przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala, które następnie otrzymają pracownicy placówek. Kod należy wpisać do aplikacji Uber przed rozpoczęciem podróży. Kody są ważne od 24.03.2020 r. do końca maja. Sprawdź listę szpitali objętych akcją Ubera.

Najnowsze