Mała firma też może dostać pożyczkę. Poznaj historię pana Kazimierza

2014-04-17 4:00

W swoim mieście i okolicy znany jest jako dobry fachowiec, który potrafi od A do Z wyremontować dom.

Pan Kazimierz (48 l.) prowadzi firmę, która świadczy usługi remontowo-budowlane.

Z biegiem czasu jego biznes coraz bardziej się rozrastał. Pan Kazimierz zdobywał nowe zlecenia i postanowił dodatkowo zatrudnić ludzi do pomocy. Zaczynał od prac murarskich, tynkowania i podwieszania sufitów. Potem dołączył do tego układanie glazury i podłóg, elektrykę, a także montaż mebli. Teraz pracują u niego już trzy osoby. Pomaga mu również syn.

Wiele wydatków

Niestety, większa firma i szerszy zakres usług to również więcej pracy i większe wydatki. Wiosna i lato w budowlance to prawdziwe żniwa, ale żeby wziąć w nich udział, trzeba zainwestować. Na bieżąco potrzebny jest nowy sprzęt i narzędzia, a klienci nie zawsze płacą w terminie. Co więcej, pan Kazimierz musi pilnie wyremontować samochód dostawczy, bo jego wieloletni minivan coraz częściej go zawodzi. Niestety, gotówki na ten cel brak. Pan Kazimierz chciałby również skorzystać z usług księgowej, bo sam nie chce zawracać sobie głowy "biurokracją". Rozliczeń dla klientów jest mnóstwo, a pracownikom trzeba co miesiąc wypłacać pensję i odprowadzać składki.

Reklama w Internecie

Dodatkowo syn namawia go, żeby założył własną stronę internetową i zamieścił na niej przykłady swoich realizacji. Tylko skąd na to wszystko wziąć pieniądze?

Pan Kazimierz nie chce korzystać z usług banku, bo mógłby nawet nie zdążyć z rozpatrzeniem wszystkich formalności przed sezonem. Czy coś w tej sytuacji można zrobić?

Paweł Szustakiewicz kierownik ds. rozwoju nowych produktów, Provident Polska

Jak widać, pan Kazimierz to przedsiębiorczy człowiek, który nie boi się nowych zleceń ani zatrudniania pracowników. Można mu pogratulować, że zdecydował się rozwinąć swoją firmę. W branży, gdzie klienci coraz częściej oczekują kompleksowego wykończenia wnętrz i polecają sobie najlepszych fachowców, to naturalny i bardzo trafny kierunek. Takim osobom proponujemy nowy na naszym rynku produkt - Pożyczkę dla Firm Provident. Polscy drobni przedsiębiorcy, tacy jak pan Kazimierz, po raz pierwszy mogą skorzystać z oferty pożyczki szytej na ich miarę, która pozwoli im w szybki i prosty sposób zdobyć środki na rozwój biznesu.

Jak się okazuje, wiele osób nawet nie wie o istnieniu pożyczek dla małych firm. Wydaje im się, że jedyna droga do zdobycia kapitału to pożyczanie środków od rodziny albo skomplikowany proces ubiegania się o środki z banku. Korzystają też czasem ze zwykłej pożyczki gotówkowej dla klientów indywidualnych. W Provident proponujemy produkt, który jest lepiej przystosowany do specyficznych potrzeb przedsiębiorców. Kwota pożyczki nowych klientów wynosi aż 10 tys. zł. Poza tym, podobnie jak wiele innych środków przeznaczonych na inwestycje, można ją potencjalnie odliczyć od podatku. Procedura jej przyznania jest łatwa i wygodna. Pan Kazimierz nie musiałby przerywać prac wykończeniowych - nasz doradca przyjechałby prosto do niego i doradziłby najlepsze rozwiązanie. Mógłby także skorzystać z pakietu assistance, w tym bezpłatnych porad księgowych, podatkowych czy konsultacji z prawnikiem. To realne wsparcie dla tych najmniejszych firm, bo dzięki dostępowi do usługi assistance mikroprzedsiębiorca może przede wszystkim skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

Zgłasza się do nas bardzo wielu właścicieli małych firm. Widzimy, że ich potrzeby biznesowe są bardzo różne, a oni poszukują partnera, który nie tylko pomoże sfinansować rozwój, ale zrozumie ich potrzeby.

Masz więcej pytań? Zadzwoń: 600 400 012

Sprawdź: Jak zarejestrować firmę

Polub se.pl na Facebooku

Najnowsze