Colt

i

Autor: materiały prasowe Colt

Mirko Voltolini odpowiedzialny za strategię i innowacje w Colt

2021-01-28 15:54

Mirko Voltolini, dotychczas odpowiedzialny za sieciowe rozwiązania na żądanie (Network On Demand), od dziś pełni funkcję wiceprezesa Colt ds. strategii i innowacji. Będzie odpowiedzialny za implementację najnowszych technologii, które pozwolą firmie zachować pozycję lidera w branży.

Mirko Voltolini i jego zespół będą odgrywać kluczową rolę w definiowaniu i kierowaniu realizacją szerszej strategii Colta. – Czuję się zaszczycony. Zawsze pasjonowało mnie obserwowanie tego, jak ewoluuje branża, w tym Colt, jak wprowadzane są innowacje. Czuję, że nadchodzący okres będzie szczególnie ekscytujący dla naszego sektora. Sposób, w jaki Keri Gilder ustrukturyzowała naszą organizację, sprawił, że jesteśmy gotowi do wsparcia przedsiębiorstw, które przygotowują się do następnej fali rozwoju i właśnie to zamierzamy zrobić – powiedział Mirko Voltolini podczas ogłoszenia nominacji.

Optymalizacja pracy zdalnej. Colt wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie dla Microsoft Teams

Najdroższe i najciekawsze aukcje dla WOŚP

Nowe stanowisko zostało utworzone specjalnie dla Voltoliniego, który ma wzmocnić pozycję firmy jako lidera branży – obecna sytuacja przedsiębiorców wymusza na nich wprowadzanie nowych rozwiązań – jego zadaniem będzie więc udoskonalanie produktów poprzez wprowadzanie innowacji i najnowszych technologii. Voltolini, który zasiada również w zarządzie MEF - międzynarodowego stowarzyszenia przedsiębiorców działających w branży Carrier Ethernet, gdzie szerzej współpracuje z branżą, aby definiować dzisiejsze standardy komunikacji sieciowej, wydaje się być idealnym kandydatem do realizacji tej misji.

W Colt, jako szef działu sieciowych rozwiązań na żądanie (Network On Demand), Voltolini nadzorował do tej pory rozwój wielokrotnie nagradzanej platformy usług na żądanie Colt, a także kierował rozwojem i dostarczaniem rozwiązań cyfrowych do obsługi klienta online.

– Mirko zawsze starał się dzielić bogactwem swojej wiedzy technicznej, umożliwiając Colt rozwój. Jestem podekscytowana, mogąc wynieść go do nowej roli, dzięki której będzie mógł łączyć swoją wiedzę o innowacyjnych technologiach ze znajomością specyfiki Colta, abyśmy wspólnie mogli zmieniać naszą organizację – powiedziała Keri Gilder, dyrektor generalny Colt Technology Services.

Najnowsze