Młodzi innowacyjni na starcie

2012-12-18 3:00

Sytuacja młodych przedsiębiorców w Polsce jest trudna. Wielu z nich nie potrafi przetrwać na rynku pięciu lat. Należy to zmienić! - alarmuje Krajowa Izba Gospodarcza i tworzy inicjatywę integrującą najważniejsze organizacje otoczenia młodego biznesu, szkoły wyższe, inkubatory przedsiębiorczości, parki naukowo-technologiczne i młodych innowacyjnych przedsiębiorców

- Młodym, którzy mają chęci do działania na rynku i dobre pomysły, chcemy usuwać kłody spod nóg - deklarował Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, podczas uroczystego otwarcia inicjatywy "Młodzi Innowacyjni". Dotychczas pod tą marką odbyły się dwa fora dyskusyjne dla młodych przedsiębiorców. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem i stały się siłą napędową do powstania przedsięwzięcia działającego cały rok, a nie tylko okazjonalnie.

W ramach programu "Młodzi Innowacyjni" przedsiębiorcy działający na rynku około roku lub osoby do ok. 30. roku życia marzące o własnym biznesie będą mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, panelach dyskusyjnych, słuchania interesujących wykładów, a nawet wystartowania ze swoim biznesem w inkubatorach przedsiębiorczości.

Już podczas inauguracji inicjatywy 28 listopada w Krajowej Izbie Gospodarczej odbyły się pierwsze interesujące zajęcia praktyczne. Wzięło w nich udział ok. 130 osób. - Prowadzenia własnego biznesu warto uczyć się na grach symulacyjnych. Pozwala to na zdobycie doświadczenia bez ryzyka finansowego - podkreślił prof. dr hab. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Inicjatywę "Młodzi Innowacyjni" tworzy Krajowa Izba Gospodarcza przy współpracy z Idea Bankiem.

Najnowsze