STACJA PALIW AVIA.

i

Autor: mat. prasowe

Nowa sieć stacji benzynowych w Polsce. Jest znana w Niemczech i Francji

2017-06-06 18:08

Do końca 2017 r. w Polsce powstanie 15 stacji benzynowych z sieci Avia. Marka jest szczególnie znana osobom, które podróżują po Europie Zachodniej. Do 2020 r. w naszym kraju będzie funkcjonować ok. 100 stacji należących do sieci. Pierwsza stacja benzynowa Avia została otwarta w Łomży.

- Od momentu podpisania umowy z AVIA International, pod koniec zeszłego roku, rozpoczęliśmy intensywne prace nad pozyskiwaniem partnerów do budowy sieci stacji paliw AVIA. W tym momencie mamy podpisanych 5 umów, które są w realizacji, w kilkunastu innych lokalizacjach prowadzimy negocjacje. Do końca roku planujemy otworzyć ok. 15 stacji paliw AVIA – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Robert Brzozowski, prezes zarządu Unimot S.A.

Prawo do posługiwania się marką Avia w Polsce ma Grupa Kapitałowa Unimot. Unimot S.A. z woj. opolskiego odpowiada za rozbudowę sieci stacji benzynowych Avia w naszym kraju. Spółka podpisała umowę w tej sprawie ze stowarzyszeniem Avia International. Od 5 czerwca można tankować na pierwszej stacji Avia w Polsce, która znajduje się w Łomży, w woj. podlaskim.

W ramach franczyzy do sieci Avia mogą dołączyć niezależni właściciele stacji paliw. Unimot oferuje franczyzobiorcom: branding, wsparcie obsługi marketingowej i pomoc przy prowadzeniu biznesu.

- Unimot zamierza przeznaczyć na budowę sieci stacji paliw Avia na podstawie umów franczyzowych typu master franchising kwotę 23 mln zł (inwestycja będzie sfinansowana ze środków pozyskanych od inwestorów w wyniku publicznej emisji akcji serii J w lutym 2017 r.) - poinformował Unimot w oficjalnym komunikacie prasowym.

PATRZ: Zła wiadomość dla kierowców. W wakacje paliwo zdrożeje

Działalność Unimot obejmuje obrót: olejem napędowym, produktami gazowymi (LPG, LNG, GZ), biopaliwami oraz energią elektryczną. Wcześniej spółka uruchomiła Tankuj24 – aplikację, która umożliwia zakup paliwa online.

ZOBACZ TEŻ: Pobierz aplikację i płać taniej za paliwo! Pierwszy taki projekt w Europie

Avia International z siedzibą w Szwajcarii zrzesza ponad 90 firm z 14 europejskich państw, głównie z Europy Zachodniej, ale również z Serbii, Węgier czy w Bułgarii. Pod marką Avia działalność prowadzi obecnie ok. 3 tys. stacji paliw, z czego ok. 840 znajduje się w Niemczech, ok. 710 – we Francji, a ok. 600 – w Szwajcarii.

Oprac. na podst. next.gazeta.pl, twitter.com, strefainwestorow.pl, unimot.pl

Najnowsze