Xerox Polska

i

Autor: materiały prasowe Xerox Polska

Nowe trendy w zarządzaniu dokumentami

2020-06-22 17:18

Transformacja cyfrowa stała się w ostatnim czasie bardzo ważnym punktem strategii rozwoju dla organizacji. Rzeczywistość w ostatnich miesiącach niezwykle się zmieniła - częściej pracujemy zdalnie i potrzebujemy do tego zaawansowanej, a zarazem bezpiecznej technologii, która zapewni nam bezproblemowy obieg dokumentami. Eksperci z Xerox przedstawiają trendy, które wpływają na obszar zarządzania dokumentami.

Zarządzanie drukowaniem bardzo zmieniło się na przestrzeni lat i wraz z początkiem cyfrowej transformacji przekształciło się w usługę zarządzania zdigitalizowanymi dokumentami. Oba procesy nie są już skoncentrowane na papierze i oferują szereg możliwości — od sprawowania kontroli nad przepływem informacji w trakcie pracy aż do zabezpieczania krążących w firmie dokumentów. Od tego czasu wspomniane usługi rozwijały się i zmieniały wraz z możliwościami rynku, zdeterminowanymi aktualnymi potrzebami przedsiębiorstw oraz rozwojem technologicznym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Otwierają drzwi do mieszkań na odległość! Poznaj inteligentny zamek tedee [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pandemia koronawirusa zwiększa tempo cyfrowej transformacji
W opinii Stuarta Price’a, General Managera w Xerox Polska, bieżąca sytuacja związana z pandemią koronawirusa ma niezwykle silny wpływ na dalszy postęp zmian oraz tempo transformacji cyfrowej. Przeobrażenia będą szczególnie widoczne w małych i średnich firmach oraz branżach, które unikały tej konieczności w ostatnich latach, takich jak opieka zdrowotna. Dla przykładu, te zmiany mogą realnie wpłynąć na pracę szpitali — umożliwią tworzenie elektronicznych rejestrów pacjentów, minimalizując w ten sposób ryzyko niewłaściwego umieszczenia ważnej dokumentacji. Tym samym zwiększą jej poziom bezpieczeństwa.

Pamięć masowa w chmurze a bezpieczeństwo danych
McAfee Cloud Report ujawnia, że 87 proc. firm doświadcza przyspieszenia tempa wykonywanej pracy, dzięki korzystaniu z chmury do przechowywania i wymiany danych. Wykorzystanie cloudowego środowiska może wiązać się z podniesionym ryzykiem naruszenia bezpieczeństwa danych, np. nieuprawnionym dostępem do chmury czy odszyfrowania cennych dokumentów. Niezwykle ważnym trendem jest nieustanne poprawianie bezpieczeństwa przechowywania firmowych danych. Dla przykładu - Xerox, dzięki partnerstwu z Cisco i McAfee, stale współpracuje w zakresie poprawy bezpieczeństwa systemów do zarządzania dokumentami w organizacjach.

Zarządzanie dokumentami z poziomu smartfonu
Kolejnym zauważalnym trendem w obszarze zarządzania dokumentami jest dostęp mobilny, dzięki któremu pracownik o każdej porze może mieć dostęp do potrzebnych dokumentów. Trend potwierdzają najnowsze badania, które pokazują, że rozwój technologiczny smartfonów przyczynił się do wzrostu liczby pracowników wykonujących pracę w sposób zdalny. W opinii Stuarta Price’a, usprawnienie pracy poprzez możliwość zarządzania dokumentami za pomocą smartfonów, czy tabletów będzie kluczowym wyzwaniem rozwoju tego typu usług w najbliższych miesiącach. Co więcej, zapowiadają stworzenie prawdziwie elastycznego miejsca pracy dla pracowników klientów, które powstaje jako wypadkowa eksperckiej oceny potrzeb klientów w zakresie instalacji i tworzenia nowej infrastruktury IT.

W opinii eksperta z Xerox, akceptacja nowych technologii jest kluczem do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w erze cyfrowej. Połączenie wspomnianych trendów nie tylko podkreśla rolę procesów zarządzania dokumentami w rozwoju biznesu, ale także stanowi rozwiązanie problemów, przed którymi współcześnie stoją firmy.

Super Raport 19 VI (goście: Dziambor, Cimoszewicz)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze