Stacja Orlen

i

Autor: materiały prasowe

Oszczędzaj z kartą paliwową

2015-12-15 21:00

Korzystaj z kart paliwowych - to naprawdę opłacalne

Jesteś właścicielem floty samochodów? Skorzystaj z oferowanych przez koncerny paliwowe programów wspomagających zarządzanie flotą. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i wprowadzaniu nowych usług pozwalają one na uzyskanie znacznych oszczędności w kosztach użytkowania i zarządzania taborem. Ostatnio PKN ORLEN rozszerzył swoją ofertę w ramach programu Flota o nowe rozwiązanie - Monitoring GPS.

Czytaj także: Przedsiębiorco, pilnuj PIT-ów. Od 1 lutego zmiany

Program FLOTA to zestaw nowoczesnych narzędzi i rozwiązań ułatwiających zarządzanie wydatkami samochodowymi w firmie. Obok możliwości bezgotówkowych zakupów paliw i usług w największej sieci stacji paliw w Polsce czy zbiorczych e-faktur z odroczonymi terminami płatności, program oferuje wiele innowacyjnych usług dodatkowych dostosowanych do zmieniających się potrzeb właścicieli flot samochodowych. To m.in. elektroniczny pobór opłat za autostrady, serwisowanie pojazdów (Serwis Mechaniczny), mobiParking, a od niedawna również Monitoring GPS, czyli unikatowy system umożliwiający pełną kontrolę parametrów monitoringu GPS zestawionych z wydatkami paliwowymi na stacjach koncernu, który to system pozwala w bardzo szybki sposób wychwycić nieprawidłowości związane z nadużyciami przy zakupie paliw.

Program FLOTA stale się rozwija, ale przystępując do niego, przede wszystkim możesz korzystać z szerokiej oferty kart paliwowych PKN ORLEN. To wygodne rozwiązanie, bo taką kartą możesz zapłacić za tankowane paliwo, nawet gdy nie masz przy sobie gotówki albo twoja karta płatnicza pokazuje zerowe saldo. Z programu FLOTA możesz korzystać niezależnie od rodzaju pojazdów - obejmuje zarówno samochody osobowe, ciężarowe, jak i dostawcze oraz różne inne pojazdy i maszyny.

Jedna karta, wiele korzyści

Posiadając kartę w ramach programu flotowego PKN ORLEN, oprócz bezgotówkowych transakcji na stacjach benzynowych możesz też liczyć na wiele dodatkowych korzyści. Masz dostęp do danych o tankowaniach i fakturach w systemie elektronicznym. Wydatki możesz kontrolować, nie ruszając się z domu, za pomocą portalu flotowego, dzięki czemu oszczędzasz czas. W dodatku możesz rozliczyć, zamiast kilku pojedynczych faktur, jedną zbiorczą - za cały okres tankowania. A to na pewno ułatwia prowadzenie księgowości w firmie. To nie koniec korzyści! Poza tym zyskujesz możliwość zapłaty faktury w tzw. odroczonym terminie płatności - w ten sposób łatwiej utrzymasz płynność finansową swojej firmy.

PKN ORLEN systematycznie rozszerza listę produktów i usług oferowanych w ramach programu FLOTA. Nie tylko zyskujesz, tankując na stacjach w sieci ORLEN, ale również wtedy, gdy korzystasz z autostrad, miejskich parkingów czy serwisów samochodowych. Klienci flotowi rozliczają opłaty za przejazd autostradą bezgotówkowo w ramach systemu viaToll - w trybie przedpłaconym oraz w formie płatności odroczonej, otrzymują jedną fakturę zbiorczą, w której zsumowane są koszty paliwa i opłaty drogowe.

Płać za parking komórką

To nie wszystko. Mając kartę paliwową możesz korzystać z kolejnej usługi dodatkowej - mobiParking. System mobiParking umożliwia bezgotówkowe rozliczanie opłat za postój w strefach płatnego parkowania przy użyciu telefonu komórkowego. Możesz z niego korzystać bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Rejestrujesz się w jednym systemie, a płacić za parkowanie możesz, w zależności od swoich preferencji - poprzez aplikację mobilną lub SMS-y, bo rejestracja aktywuje system we wszystkich technologiach jednocześnie. Główne zalety usługi to m.in. rozliczanie realnego czasu parkowania, wygodne monitorowanie transakcji i analiza kosztów parkowania poprzez portal flotowy oraz możliwość zdalnego przedłużania czasu parkowania bez konieczności wracania do samochodu. Dla firmy zarządzającej flotą samochodową korzyścią jest również automatyczne wliczanie opłat parkingowych w koszty firmy poprzez zbiorcze dokumenty finansowe, umożliwiające rozliczenie wydatków za parkowanie wszystkich samochodów służbowych wraz z pozostałymi transakcjami (paliwo, myjnia, autostrady itp.) dokonanymi za pomocą kart paliwowych.

Uwaga!

Z usługi MobiParking możesz również korzystać, jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora mikro i małych firm i posiadasz kartę paliwową Mikroflota.

Oszczędzaj na naprawach

Większość koncernów paliwowych oferuje bardzo podobny zakres oferty współpracy w ramach kart flotowych, dlatego PKN ORLEN cały czas stara się wzbogacać swoją ofertę w zakresie usług dodanych. Mając kartę flotową - w ramach pakietu usług dodatkowych - masz możliwość skorzystania na bardzo preferencyjnych warunkach z oferty partnerów ORLEN. M.in. - dzięki współpracy koncernu z siecią serwisów InterCars - Motointegrator, możesz taniej i łatwiej zadbać o swoje auto. Sieć obejmuje ponad 600 starannie wyselekcjonowanych warsztatów, rozmieszczonych równomiernie w całym kraju.

Zobacz również: Zmiany prawne w 2016 r. Co czeka przedsiębiorców

Serwisy uczestniczące w programie Motointegrator dysponują najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami oraz wykwalifikowanym personelem. W punktach serwisowych możesz liczyć na pełną obsługę techniczną wszystkich rodzajów pojazdów - np. przeglądy bieżące i okresowe, naprawy mechaniczne, serwis ogumienia, wymiana i naprawa szyb, a także doradztwo techniczne. To oferta szyta na miarę. Sam możesz wybrać formę obsługi, zdecydować, czy naprawa ma być wykonana w serwisie ASO, czy serwisie nieautoryzowanym. Inne zalety tego rozwiązania? Masz pełną kontrolę nad wydatkami (przez każdorazową autoryzację kosztów napraw), otrzymujesz jedną fakturę zbiorczą za wszystkie usługi, wystawianą raz w miesiącu, a przede wszystkim - oszczędzasz. Posiadacze kart flotowych PKN ORLEN mogą bowiem liczyć w partnerskich punktach serwisowych na terenie całego kraju na preferencyjne stawki opłat oraz dodatkowy rabat na wiele części zamiennych.

Kontroluj zdalnie pojazd

Najnowsza innowacyjna usługa wprowadzona w ramach programu FLOTA to monitoring GPS. Rozwiązanie zostało przygotowane przez PKN ORLEN we współpracy z Impel Security Polska i jest adresowane zarówno do flot samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Jak to działa? Otrzymujesz indywidualne konto w bezpiecznym dedykowanym portalu, a w pojeździe montowany jest nadajnik GPS firmy Impel Security Polska, który za pomocą satelity lokalizuje pozycję pojazdu. Wszystkie dane dotyczące pojazdu (pozycja, ilość paliwa, prędkość lub postój) są automatycznie przesyłane i zapisywane na serwerze. Inne potrzebne informacje pochodzą z portalu flotowego. Konto umożliwia aktualny podgląd lokalizacji pojazdu oraz pokazuje informacje o jego stanie i ilości zatankowanego paliwa.

Jednocześnie system automatycznie wysyła wiadomość (ALERT) drogą mailową lub SMS-em o wszelkich niezgodnościach w związku z użytkowaniem flotowych pojazdów w ramach firmy. To cenne rozwiązanie dla właścicieli flot samochodowych, bo pozwala porównać w czasie rzeczywistym parametry lokalizacji samochodu i stacji paliw, czas i ilość zatankowanego paliwa. Dzięki temu można uniknąć jakichkolwiek nadużyć w związku z użytkowaniem pojazdów i w ten sposób wygenerować oszczędności na paliwie. Zebranie w jednym miejscu danych umożliwiających bieżącą weryfikację i porównanie ilości paliwa wlanego do baku z transakcją dokonaną przy użyciu karty to element wyróżniający Monitoring GPS spośród innych systemów. Z usługi mogą korzystać właściciele wszystkich rodzajów flot, nie tylko ciężarowych, ale także osobowych. Warto jeszcze dodać, że koszty Monitoringu GPS rozliczasz razem z wydatkami paliwowymi.

Najnowsze