święta, prezenty

i

Autor: East News

Pożyczaj bezpiecznie przed świętami

SE 2015-12-20 7:00

Potrzebujesz pieniędzy na święta? Sięgnij po bezpieczną pożyczkę. Dla wielu z nas grudzień to czas przedświątecznych zakupów, a więc i dużych wydatków. Szukając sposobu na podreperowanie domowego budżetu nie zapominajmy, by rozsądnie poruszać się w świecie finansów i nie dać się zwieść krzyczącym reklamom łatwych pożyczek.

Znakiem rozpoznawczym zbliżających się świąt jest zwiększony ruch w galeriach handlowych i całe mnóstwo reklam firm pożyczkowych. Ich oferta jest z reguły łatwo dostępna - można uzyskać je nawet w kilka minut i to bez wychodzenia z domu. Niby łatwo i szybko - pamiętajmy jednak o pułapkach, jakie mogą czekać na naiwnych czy zdesperowanych klientów. Niskie kwoty związane z kosztami pożyczki często dotyczą tylko pierwszego miesiąca. Jeśli jednak okaże się, że zobowiązanie trzeba spłacać dłużej, koszty mogą okazać się ogromne. Od tego dzieli nas tylko krok od wpadnięcia w pętlę zadłużenia.

Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję

Szukając atrakcyjnej i przede wszystkim bezpiecznej oferty, warto wybrać instytucję, która podlega pod nadzór finansowy, przekazuje pełną informację o warunkach zobowiązania oraz niczym nas nie zaskoczy w trakcie spłaty rat. Warto zapoznać się z ofertą spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. To instytucje, które wywodzą się wprost z zakładanych przez Franciszka Stefczyka kas spółdzielczych, jako alternatywy dla panoszących się w owym czasie lichwiarzy. Świątecznych ofert w SKOK-ach jest wiele, dzięki czemu można z łatwością dopasować jedną z nich do swoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Czytaj również: Kto z posłów jest najbogatszy, a kto ma największe długi [RANKING]

Władze wielu państw wskazują, że unie kredytowe, do których należą też polskie SKOK-i, są atrakcyjną alternatywą wobec parabanków i firm pożyczkowych, które nierzadko stosują nieetyczne praktyki. SKOK-i od początku swojej działalności są instytucjami stawiającymi sobie za cel zapewnienie ludziom łatwego dostępu do usług finansowych. Dla milionów Polaków stały się one szansą na ominięcie zagrożeń związanych z wykluczeniem finansowym. Spółdzielcze instytucje finansowe zapewniają już przeszło 200 mln osób dostęp do usług finansowych. Tym samym wspomagają ich innowacyjność, przedsiębiorczość, a dzięki wspólnotowemu charakterowi także chronią miliony ludzi przed szkodliwymi skutkami wykluczenia finansowego.

Unie kredytowe przeciw wykluczeniu

Unie kredytowe od lat podejmują skuteczną walkę z tym niebezpiecznym zjawiskiem. Światowa Rada Unii Kredytowych (WOCCU), która łączy instytucje spółdzielcze ze 105 krajów świata, wdrożyła program "Vision 2020", którego osią jest ubankowienie w ciągu najbliższych 6 lat kolejnych 50 milionów osób. Program spotkał się z akceptacją Banku Światowego, który włączył koncepcję Światowej Rady do programu ułatwiania i upowszechniania dostępu do usług finansowych.

Wśród kluczowych założeń program WOCCU przyjmuje zniesienie ograniczeń regulacyjnych, które dziś wiążą uniom kredytowym ręce w przywracaniu równowagi na zdominowanym przez banki rynku finansowym, zwiększenie liczby członków unii, wzmocnienie trwałości podmiotów spółdzielczych i więzi jednoczącej ich członków oraz wzmocnienie rynkowej konkurencyjności - szczególnie w stosunku do parabankowych podmiotów, będących źródłem lichwiarskich pożyczek. - W 2014 roku Światowa Rada Unii Kredytowych wdrożyła program "Vision 2020". Naszym celem jest wzrost liczby członków unii o co najmniej 50 milionów, z 208 mln na zakończenie 2013 roku, do 260 mln na koniec roku 2020. Program "Vision 2020" dostarcza ruchowi unii kredytowych praktycznych narzędzi, zasobów i sugestii do osiągnięcia stawianego celu. Za pośrednictwem działań internetowych oraz wsparcia bezpośredniego unie kredytowe na całym świecie będą gotowe do ekspansji w zgodzie z ich spółdzielczą naturą - podkreśla WOCCU.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze