Sięgnij po 20 mln zł na innowacje dla twojej firmy

2020-09-11 0:00 Materiał Partnerski
Sięgnij po 20 mln zł na innowacje dla twojej firmy
Autor: Shutterstock

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy ze wschodniej Polski mogą zawalczyć o nawet 20 mln zł dofinansowania ze środków unijnych na inwestycje w innowacje. Przedsiębiorca może też liczyć na pomoc w dostosowaniu firmy do działania w czasach pandemii. Całkowity budżet konkursu to aż 150 mln zł. Warto się pospieszyć – nabór kończy się 24 września!

Dla kogo dofinansowanie

O dofinansowanie mogą się starać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które od przynajmniej 6 miesięcy należą do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego (min. 5 firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach, z co najmniej dwóch województw, w tym jedna z Polski Wschodniej). Samo powiązanie musi też działać co najmniej od roku. Drugim warunkiem jest osiągnięcie, przynajmniej raz w ciągu ostatnich trzech lat, przychodu nie mniejszego niż 600 tys. zł w roku obrotowym.

Na co można wydać pieniądze

  • na maszyny i urządzenia, linię produkcyjną lub technologiczną,
  • nieruchomości,
  • roboty i materiały budowlane
  • patenty, licencje, know-how oraz inne prawa własności intelektualnej,
  • usługi doradcze na rzecz przygotowania do wdrożenia, ustanowienie i utrzymanie zabezpieczenia dla zaliczki.

Koszt jednego projektu musi zamknąć się w kwocie od 1 mln zł do równowartości 50 mln euro. Wsparcie wyniesie maksymalnie do 85 proc. w przypadku usług doradczych związanych z innowacją oraz do 70 proc. w przypadku wydatków inwestycyjnych.

Więcej informacji na stronie: www.parp.gov.pl.

Oni już dostali dofinansowanie

PPU Plastimet Sp. z o.o. z Ełku to firma z 25-letnią tradycją. Do konkursu zgłosiła projekt o wartości ponad 17 mln zł, dofinansowanie wyniosło prawie 7 mln zł. Projekt polegał na wyprodukowaniu energooszczędnego okna o modułowej konstrukcji profili okiennych PVC. Klienci mogą wybrać tańszy wariant produktu, a kiedy zajdzie taka potrzeba, w prosty sposób doposażyć go o moduł uszczelnienia środkowego. Odbywa się to bez ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zachowana zostaje gwarancja producenta. Zyskuje klient i środowisko naturalne.

Biavita Polska S.A. zgłosiła do konkursu projekt o wartości 1,3 mln zł, zaś dofinansowanie to 706 tys. zł. Projekt dotyczył innowacyjnej metody diagnostyki i rehabilitacji zespołu Raynauda. To zaburzenia mikrokrążenia - skurcz tętnic. Objawem jest sinienie i zaczerwienie palców rąk, stóp, nosa oraz małżowin usznych, któremu towarzyszą zdrętwienie i ból. Program terapii został opracowany pod kierownictwem prof. dr hab. Anny Kurliszyn i realizowany jest przez jeden tylko ośrodek w Polsce - Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów.

Sięgnij po 20 mln zł na innowacje dla twojej firmy
Autor: Materiały Promocyjne
Najnowsze