Śląsk stawia na ekologię

2015-01-30 3:00

Kolejne cztery gminy otrzymały unijne dofinansowanie do ekologicznych inwestycji. Dokumenty zostały już podpisane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Z Europejskich Funduszy skorzysta Będzin. W dzielnicy Grodziec powstanie tak potrzebna i długo wyczekiwana kanalizacja. Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, zaś wysokość dotacji przekracza 14 mln zł.

Po pieniądze z Unii Europejskiej sięgnął także Bytom. Miasto realizuje projekt "Zmiana systemu napowietrzania reaktorów biologicznych eksploatowanych na osiedlu Centralna w Bytomiu". Dofinansowanie przyznane przez WOŚP i GW to 2 miliony zł, zaś koszt całego projektu - 5 mln zł. Chybie z pomocą unijnych funduszy zrealizuje drugi etap poprawy gospodarki wodno-ściekowej (koszt projektu to ponad 4 mln zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie ponad 3 mln zł). Fundusze Europejskie trafią także do Żywca. Dotacja w wysokości ponad 6 mln zł zostanie przeznaczona m.in. na modernizację miejscowej oczyszczalni ścieków.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze