Super Biznes: Trzeba dać młodym szansę rozwoju

Karol Wałachowski 2014-05-12 4:00

Okazuje się, że coraz częściej w biznesie stawia się na młodych. Ambitnym, młodym i wykształconym potrzeba jednak wsparcia i szansy na rozwój. Jak tego dokonać?

Czy waszą działalność ograniczają jakieś problemy niezależne od was?

Dużym ograniczeniem są braki wykwalifikowanej kadry. Powstaje luka pokoleniowa. Jeszcze kilkanaście lat temu następowało naturalne przekazywanie wiedzy i doświadczeń między pracownikami. Dziś tego brakuje.

Być może problem ten rozwiązałaby ścisła współpraca z uczelniami wyższymi?

Przyjmujemy studentów i absolwentów na praktyki. Jednak trudno od razu znaleźć odpowiednią osobę, która przyniosłaby firmie konkretną wartość. Oczywiście większość studentów ma dużą wiedzę teoretyczną, ale brak doświadczenia.. I tutaj widzę spore pole do popisu zarówno dla uczelni, jak i dla przedstawicieli biznesu.

Jak wygląda współpraca z kadrą akademicką?

Obecnie realizujemy projekt z Politechniką Warszawską. Zatem istnieje pewien udział polskich naukowców w rozwoju myśli technicznej czy - ogólnie mówiąc - biznesu. Natomiast na pewno jeszcze nie jest to na takim poziomie, na jakim wszyscy byśmy sobie tego życzyli.

Co należałoby zrobić, by poprawić poziom innowacyjności w firmach?

Najważniejsze jest szkolenie specjalistyczne kadr. Mówiąc o innowacyjności, mam na myśli właśnie tych młodych, ambitnych ludzi, którym trzeba pomóc w rozwoju.. Firmy wiele skorzystałyby z ich obecności.

Wiadomości Se.pl na Facebooku

Zobacz: Super Biznes. Państwo musi ułatwić działanie

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze