Flixbus uruchamia połączenie między Szczecinem i Kijowem

i

Autor: mat. prasowe

Święta Bożego Narodzenia 2020. FlixBus wznawia połączenia na okres świąteczno-noworoczny

2020-12-03 13:39

FlixBus przywraca na okres świąteczno-noworoczny połączenia na kluczowych korytarzach krajowych i międzynarodowych, aby umożliwić pasażerom bezpieczną podróż w tym czasie. Pierwsze autobusy w ramach zimowej siatki wyruszą na drogi 17 grudnia. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 30 linii.

- Czas pandemii spowodował znaczne pogłębienie problemu wykluczenia transportowego w Polsce, co w okresie świąt może być szczególnie dotkliwe – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich – Z myślą o tych, którzy planują podróż w rodzinne strony na okres świąteczno-noworoczny, postanowiliśmy odmrozić część naszej siatki. Wierzymy, że przy odpowiedzialnym stosowaniu się do obowiązujących zasad, wszyscy pasażerowie będą mogli bezpiecznie podróżować do swoich najbliższych.

W świąteczno-noworocznej siatce znalazły się przede wszystkim kierunki krajowe i zagraniczne cieszące się największym zainteresowaniem w ubiegłych sezonach, ale też mniejsze miejscowości, do których dotarcie transportem publicznym stanowi obecnie największe wyzwanie. Są wśród nich między innymi:

ZOBACZ TAKŻE: Podróż pociągiem PKP Intercity na święta. Zasady, promocje ceny biletów i bezpieczeństwo

·          Kierunki krajowe: Szczecin, Legnica, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Toruń, Poznań;

·          Kierunki zagraniczne: Berlin, Hamburg, Monachium, Praga, Bruksela, Paryż, Amsterdam, Kijów.

Większość połączeń będzie kursować do 11 lub 31 stycznia, czyli również w okresie ferii zimowych. Po tym czasie oferta FlixBusa ponownie zostanie ograniczona, aż do momentu zniesienia części obostrzeń dotyczących transportu publicznego. Bilety na przywrócone połączenia są już dostępne w systemie sprzedaży FlixBus

Nowe autobusy elektryczne w starachowickim MAN-ie

FlixBus już na początku pandemii wdrożył rozszerzone standardy bezpieczeństwa i higieny w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerów i kierowców. Szereg procedur sanitarnych jest ściśle przestrzegany we wszystkich autobusach i uwzględnia m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w czasie podróży, a także profesjonalną dezynfekcję autobusów po każdym kursie. – W związku z restrykcjami rządowymi, na terenie Polski w dalszym ciągu obowiązuje limit 50% dostępnych miejsc w autobusie. Jednocześnie, apelujemy do podróżnych o uważne monitorowanie samopoczucia i decydowanie się na podróż wyłącznie, gdy jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej – dodaje Michał Leman.

Szczegółowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące we FlixBusie:

·        Obowiązek zasłaniania ust i nosa przez pasażerów podczas odprawy oraz podróży FlixBusem;

·        Bezdotykowa kontrola biletów i dokumentów przy wejściu na pokład;

·        Obowiązek dezynfekcji rąk przez pasażerów podczas wejścia do pojazdu (środek dezynfekujący udostępniony przez przewoźnika);

·        Wejście na pokład wyłącznie środkowymi drzwiami;

·        Załadunek i pobranie bagażu z luku, a także wchodzenie na oraz opuszczanie pokładu z uwzględnieniem 1,5-metrowych odstępów;

·        Profesjonalna, kompleksowa dezynfekcja pojazdów po każdej podróży oraz dodatkowa dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni realizowana przez personel FlixBusa na głównych stacjach.

Najnowsze