Temat cyberbezpieczeństwa i zagrożeń będzie też jednym z priorytetów przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie. - Skupiamy się na froncie koncepcyjnym. Będziemy tam rozwijać strategię które będą dotyczyć cyberwojny. Pojawi się również koncepcja silnego wsparcie międzynarodowego prawa w tym zakresie - ocenił specjalny gość forum Sorin Ducaru, zastępca sekretarza generalnego NATO.
Czytaj również: Złote Laury "Super Biznesu" rozdane. Zobacz wszystkich laureatów [ZDJĘCIA]
Dodał, że Sojusz Północoatlantycki zauważa "wzrost częstotliwości i zaawansowania ataków cybernetycznych, często mają one na celu wprowadzenie chaosu, infiltrację danych, stosowane są też coraz nowsze narzędzia takich ataków".
Jak przypominał obecny na konferencji Maciej Jankowski, wiceszef polskiego MON mówiąc
o cyberbezpieczeństwie w kontekście militarnym nie należy zapominać o tym, że atak cybernetyczny na jednego z członków sojuszu Północnoatlantyckiego będzie traktowany tak samo jak atak konwencjonalny i spotka się ze zdecydowana rekcją wszystkich członków NATO. – My w Polsce cały czas też pracujemy i rozwijamy swoje zdolności w tym zakresie i to nie tylko te obronne – podkreślał.
Prelegenci CYBERSEC to najważniejsi przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji międzynarodowych, NGO oraz przedstawicieli sektora biznesu. Znajdują się wśród nich firmy dostarczające bezpiecznych rozwiązań, w tym: Microsoft, Cisco, Exatel, Polska Grupa Zbrojeniowa, FireEye, Fidelis Cybersecurity, Fortinet, Enea, KGHM, BGK, PERN "Przyjaźń" S.A., PZU, PKO BP, BalaBit. Wśród patronów honorowych m.in.: Minister Obrony Narodowej, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Spraw Zagranicznych, Minister Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Skarbu Państwa, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Źródło: materiały prasowe