Złoty Laur „Super Biznesu” już po raz drugi

2015-08-11 14:44

Od lat redakcja „Super Biznesu” obserwuje polski rynek i wypatruje na nim osób, instytucji i firm, które mogą się pochwalić działaniami mającymi szczególny wpływ na naszą gospodarkę. Najlepszych z najlepszych nagradzamy Złotym Laurem „Super Biznesu”. Złota statuetka zostanie przyznana już drugi raz. Tym razem w 12 kategoriach. Dziś przedstawiamy nominowanych w sześciu z nich – ochrona środowiska, społeczna odpowiedzialność biznesu, finanse i bankowość, sektor rolno-spożywczy, innowacyjność oraz ambasador Polski w świecie.

Złoty Laur „Super Biznesu” zostanie przyznany 12 laureatom już 24 września w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Nominowanych w poszczególnych kategoriach wytypowała Kapituła konkursu. Nagrodę swoimi patronatami objęły ministerstwa: skarbu państwa, gospodarki, środowiska, rolnictwa i pracy, pracy i polityki społecznej a także liczne prestiżowe instytucje, jak: Związek Banków Polskich, Business Centre Club, KIG oraz Pracodawcy RP. Dziś przedstawiamy nominacje w pierwszych sześciu kategoriach. Kolejne zamieścimy w „Super Biznesie” już 1 września.

Zobacz także: Tempo wzrostu polskich wynagrodzeń niemal najszybsze na świecie

Dobra robota

Jesteśmy dumni, że już po raz drugi możemy przyczynić się do promowania instytucji i osób, które, mówiąc kolokwialnie, robią dobrą robotę dla polskiej gospodarki. Kategorie dobraliśmy nieprzypadkowo. Potrzeba ochrony środowiska degradowanego przez działalność człowieka jest już od dłuższego czasu dostrzegana przez przedsiębiorców, choć przez wiele lat temat ten był zaniedbywany. Dlatego też nominujemy tych, którzy do ochrony Ziemi swymi działaniami przyczynili się szczególnie. Równie ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli dobrowolne uwzględnianie interesów społecznych przez przedsiębiorców.

Doceniamy ciężką pracę

Nikomu nie trzeba też tłumaczyć, jak ważne jest rozsądne działanie na rynku usług finansowych. Instytucje z tego sektora, które swą rzetelnością budują zaufanie ludzi, zasługują na wyróżnienie. Podobnie jest z tymi, którzy działają w sektorze rolno-spożywczym. Ważne jest też to, by nie stać w miejscu i wprowadzać innowacje, ale też promować nasz jak najlepszy wizerunek w świecie – wizerunek Polski jako kraju przyjaznego inwestorom, pełnego przedsiębiorczego zapału, gościnnego i otwartego. Te elementy składają się na nasz wspólny sukces dlatego tak ważne jest docenianie ciężkiej pracy wszystkich tych, którym ten sukces zawdzięczamy.

Sprawdź również: 15 nowoczesnych pociągów od Stadler-Newag trafiło do PKP Intercity

 

NOMINOWANI DO NAGRÓD ZŁOTY LAUR „SUPER BIZNESU” W KATEGORIACH:


1. Ochrona Środowiska

- Fundacja Green Cross Poland

- Bank Ochrony Środowiska S.A.

- Miasto Stołeczne Warszawa

- Nextbike Polska Sp. z o.o.

- ORLEN OIL sp. z o.o.


2. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

- Orange Polska S.A.

- McDonald's Polska Sp. z o.o.

- T-Mobile Polska S.A.

- Kompania Piwowarska S.A.

- Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.


3. Finanse i Bankowość

- PKO Bank Polski S.A.

- Bank Pocztowy S.A.

- Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

- Bankowy Fundusz Gwarancyjny

- Bank Millennium S.A.


4. Sektor Rolno-Spożywczy

- Jeronimo Martins Polska S.A.

- Grupa Maspex Wadowice Sp. z o.o.

- Cedrob S.A.

- Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” Sp. z o.o.

- Grupa Kapitałowa Otmuchów S.A.


5. Innowacyjność

- Kapsch Telematic Services Sp. z o.o.

- Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

- Adamed Sp. z o.o.

- Polski Standard Płatności Sp. z o.o.

- eobuwie.pl S.A.


6. Ambasador Polski w Świecie

- KGHM Polska Miedź S.A.

- PESA Bydgoszcz S.A.

- Rafał Sonik

- Agencja Nieruchomości Rolnych

- CD Projekt S.A.

Najnowsze