Sanepid zdecyduje gdzie pochowamy bliskich! Nowy, kontrowersyjny przepis

2021-10-11 21:13
 Sanepid zdecyduje gdzie pochowamy bliskich! Nowy, kontrowersyjny przepis
Autor: Shutterstock, mteriały prasowe

To będzie wielka zmiana w pochówku naszych rodzin! Sanepid dosłownie zajrzy do naszych grobów. Według nowego prawa, jeśli w danym miejscu pochowana jest osoba zmarła na chorobę zakaźną, to sanepid będzie musiał wyrazić zgodę na pogrzebanie kolejnej osoby. Nowe przepisy uzasadniono tym, że doczesna ustawa jest przestarzała.

Jak się okazuje, przepisy na cmentarzach rzeczywiście stają się pieśnią przeszłości, nie zmieniło się absolutnie nic od 1959 r.! Aż do teraz, ponieważ wkrótce czekają nas wielkie zmiany. Zmiana ma na celu regulację „prawa pośmiertnego”. Prawo to zmieni sposób stwierdzenia zgonu, dokumentacje oraz rejestr w formie elektronicznej. Co ciekawe, po wprowadzeniu nowych przepisów legalne stanie się m.in. pochowanie prochów bliskiego w ogrodzie pamięci czy też rozsypanie ich z np. w miejscu zamieszkania. Zmiana jest uzasadniana przede wszystkim tym jak stare są dotychczasowe przepisy. Nie było w niej mowy o pochówku osób, które nie chcą być pochowane w porządku katolickim. Teraz, ma nastąpić liberalizacja i poszerzenie „prawa pośmiertelnego”. Ustawa ma wejść w życie jeszcze w tym roku.

Pogrzeb Magdy i jej córeczki Gabrysi pod Pułtuskiem
Sonda
Czy uczestniczyłaś/eś kiedyś w pogrzebie znanej osoby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE