energia/energetyka/prąd

i

Autor: Materiały prasowe energia/energetyka/prąd

Uwaga! Ostatni moment, by uniknąć podwyżki za prąd. Gdzie złożyć wniosek?

2019-07-29 12:54

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz skorzystać z zamrożonych cen prądu? Musisz się spieszyć! Tylko do dzisiaj do 29 lipca uprawnieni do dalszego korzystania z zamrożonych cen energii elektrycznej mają czas na złożenie swojemu sprzedawcy specjalnego oświadczenia. Wnioski można składać tylko osobiście w oddziałach firm energetycznych lub listownie.

Podwyżek cen prądu 
Od kilku dni placówki firm energetycznych szturmują tłumy. Za czym stoją te ogromne kolejki? Wszystko za sprawą nowej ustawy o cenach prądu. Zmiana prawa nakłada obowiązek złożenia specjalnych oświadczeń, których termin minął 27 lipca br., czyli w sobotę. Dlatego w praktyce ostatni na złożenie wnioski to poniedziałek do północy - 29 lipca br.

Kogo dotyczy ten przypadek? Podwyżka cen energii dotyczy mikro i małych przedsiębiorców; szpitali; jednostek sektora finansów publicznych (tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych); innych państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

ZOBACZ TEŻ: Zapłacisz większą składkę ZUS! Kogo czeka ogromny wydatek?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na odwiedzenie firmy energetycznej osobiście, muszą liczyć się jednak z kolejkami.
Choć głośno o tym temacie w mediach robiło się dopiero w piątek, to już od wczesnych godzin porannych przedsiębiorcy ustawiali się w kolejkach, które z biegiem dnia już tylko rosły - ostrzega serwis mambiznes.pl. W poniedziałek rano sytuacja wygląda podobnie.

Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie resortu energii 23 lipca br. Jak czytamy na stronie ministerstwa, ustawa "wymaga złożenia przedsiębiorstwu energetycznemu, które jest stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej albo umowy kompleksowej z tym odbiorcą, oświadczenia potwierdzającego status odbiorcy końcowego. Będzie to podstawą uprawnienia do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r. - ze względu na to, że przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają takich informacji".

Resort Energii zamieścił na swojej stronie internetowej link do wzór oświadczenia, którzy można złożyć u dostawcy prądu.

Szczęśliwie dla przedsiębiorców firm energetycznych wydłużyły w weekend i poniedziałek godziny otwarcia swoich placówek, przez co udało się zmniejszyć kolejki oczekujących.32 Biura Obsługi Klienta Enei będą otwarte aż do północy. Klientom, których sprawa dotyczy przypominamy, że oświadczenia można także wysyłać pocztą na adres do korespondencji wskazany na fakturze. Co ważne, można to zrobić dziś do północy, bo będzie decydowała data nadania (stempla pocztowego). Warto również skorzystać z możliwości przekazania nam oświadczenia drogą elektroniczną – wystarczy, by dokument był podpisany elektronicznie (podpisem kwalifikowanym) - mówi cytowana przez mambiznes.pl Berenika Ratajczak z firmy Enea.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze