Sklep morele

i

Autor: materiały prasowe Sklep morele

Amazon, Allegro i AlliExpress, czy do gigantów dołączy marketplace Morele?

2021-06-14 0:42

1000 sprzedawców i 2 mln ofert - marka Morele w intensywnym tempie rozwija swój marketplace. Po dwóch latach działalności przyszedł czas na podsumowanie. Branża e-commerce, która dla znacznej części konsumentów jest synonimem wygodnych i komfortowych zakupów, nieustannie wzmacnia swoją pozycję. Co ciekawe, Polska znajduje się na 13 miejscu wśród najszybciej rosnących na świecie rynków e-commerce. Według prognoz z 2019 roku wartość rynku e-commerce w 2020 roku miała sięgnąć 70 mld złotych. Teraz już wiemy, że było to znacznie więcej - ponad 100 mld złotych.

Dynamiczny rozwój e-handlu w Polsce możemy zaobserwować na przykładzie marki Morele, która jeszcze do niedawna była kojarzona wyłącznie ze sklepem internetowym oferującym szeroki asortyment elektroniki użytkowej. Ponad 20 lat doświadczenia w branży e-commerce pozwoliły firmie na stworzenie marketplacu, czyli miejsca, które zrzesza wielu sprzedawców oraz ich klientów. Minęło nieco ponad dwa lata, a nowa platforma ma już za sobą spore sukcesy. - W 2019 roku wystartowaliśmy z marketplace Morele - po pierwszym roku działalności z naszej platformy korzystało 120 sprzedawców, którzy wystawili blisko 250 tys. ofert. W kolejnych latach odnotowaliśmy spore wzrosty wśród liczby sprzedawców i oferowanych przez nich produktów. Obecnie na naszej platformie znajduje się 2 mln ofert (wzrost o 700%) od 1000 sprzedawców. Tak intensywny rozwój w ciągu dwóch lat pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość - mówi Paweł Kosturek, dyrektor marketplace Morele. 

ZOBACZ: Rewolucja w e-zakupach. Przesyłki będą droższe, ale polskie firmy na tym skorzystają

E-polska: wpływ pandemii na cyfryzację

W przypadku marki Morele kluczem do tak dynamicznego rozwoju okazało się prowadzenie hybrydowej platformy e-commerce składającej się ze sklepu internetowego i marketplacu. Warto zaznaczyć, że wskaźnik wartości sprzedaży produktów (GMV) w firmie osiągnął poziom 1,6 mld. Morele mogą także pochwalić się szeroką ofertą, sięgając blisko 1,6 mln produktów. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze