Aplikacja wprawiła w ruch jedną z największych koparek świata! Poznaj LEGO Technic Control+ [ZDJĘCIA]

2019-11-13 18:38 ŁT
Lego Technic Control
Autor: materiały prasowe Lego Technic Control

Z okazji wprowadzenia na rynek nowego zestawu LEGO® Technic™ Liebherr R 9800, odwzorowującego tę gigantyczną koparkę, projektanci LEGO podjęli trudne i niecodzienne wyzwanie: zdalnego sterowania prawdziwą maszyną jedynie za pomocą elementów LEGO Technic i aplikacji LEGO® TECHNIC™ CONTROL+. Odnosząc sukces, udowodnili, że z LEGO Technic można budować naprawdę!

Klockowa replika jednej z najbardziej imponujących koparek hydraulicznych na świecie, wprawiona w ruch poprzez nową, intuicyjną aplikację LEGO® TECHNIC™ CONTROL+, dostarczy nastoletnim i dorosłym fanom klocków LEGO niesamowitych wrażeń podczas budowania i zabawy. Dzięki aplikacji odkryją możliwości przełomowego cyfrowego sterowania nowym zestawem LEGO Technic™ Liebherr R 9800.

ZOBACZ TEŻ: Klocki LEGO z ekologicznego tworzywa! [ZDJĘCIA]

- Chcieliśmy podjąć trudne wyzwanie i przetestować działanie aplikacji CONTROL+ w prawdziwym życiu, sprawdzając, czy można uda się zdalnie sterować ogromną koparką Liebherr, tak samo jak nowym zestawem LEGO Technic. Nasz zespół projektantów i inżynierów opracował imponujące rozwiązanie. Stworzyli oni ruchome mechaniczne ramiona i nogi, które zostały zamontowane na elementach sterujących oraz pedałach w kabinie koparki. A potem wprawili w ruch tę gigantyczną maszynę za pomocą aplikacji. To po raz kolejny udowadnia, że z LEGO Technic można budować naprawdę! - mówi Niels Henrik Horsted, Marketing Director w Grupie LEGO.

- Gdy zespół LEGO Technic zgłosił się do nas ze swoim pomysłem, ogarnęła nas ekscytacja. Projekt wydawał się niewiarygodny. Mieliśmy już wcześniej opracowane własne koncepcje zdalnego sterowania naszymi maszynami, ale żeby sterować Liebherr R 9800 za pomocą rozwiązań LEGO Technic? Nie byliśmy pewni, czy coś takiego jest w ogóle możliwe - przyznaje Grégory Schuh, Marketing Manager w Liebherr-Mining Equipment Colmar. I dodaje: W Liebherr jesteśmy przyzwyczajeni do wielkich wyzwań, ale to było naprawdę szczególne… Szybko jednak zrozumieliśmy, że kreatywność inżynierów LEGO połączona z profesjonalizmem naszego zespołu sprawią, że projekt będzie wielkim sukcesem. Podsumowując nasze partnerstwo, mogę powiedzieć, że obie firmy wyznają tę sama wartość: pasję do wszystkiego, co robią. A to sprawia, że wszystko jest możliwe.

Lego Technic Liebherr R 9800 
Opracowany we współpracy z firmą Liebherr, model koparki R 9800 zawiera 4.108 części i jest wyposażony w szereg realistycznych cech i funkcji. Wprowadza budowniczych LEGO w świat zaawansowanej inżynierii, a aplikacja CONTROL+ umożliwia im przejęcie pełnej kontroli nad pojazdem.

SPRAWDŹ TEŻ: Niezwykła gratka dla fanów motoryzacji i kultowych klocków LEGO! [ZDJĘCIA]

Wyrafinowana technologia aplikacji umożliwia ultra precyzyjne ruchy i daje niesamowite funkcjonalności, zapewniając nieskończone kombinacje cyfrowej zabawy poprzez cztery różne ekrany sterowania: wielofunkcyjny, jednoprzyciskowy (one-touch), niestandardowy oraz „wyzwania i osiągnięcia”.

Ekran wielofunkcyjny umożliwia prowadzenie koparki we wszystkich kierunkach, obracanie nadbudówką, rozkładanie i podnoszenie wysięgnika, otwieranie i przechylanie łyżki, odtwarzanie realistycznych efektów dźwiękowych i uzyskiwanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym, takich jak położenie wysięgnika, zużycie energii i przejechany dystans. Dzięki ekranowi one-touch można używać wzorców poruszania wysięgnikiem, ramieniem i łyżką. Ekran niestandardowy pozwala wybierać zaprogramowane polecenia lub rejestrować działania modelu, aby tworzyć złożone sekwencje ruchów. Z kolei opcja „Wyzwania i osiągnięcia” umożliwia podejmowanie wyzwań, aby odblokować odznaki z nagrodami.

Przełomowa kontrola cyfrowa
Aplikacja CONTROL+ została uruchomiona po raz pierwszy w sierpniu 2019 roku. To nowa platforma podłączona do urządzeń typu smart, która zapewnia bogatszą i jeszcze bardziej wciągającą zabawę w świecie LEGO Technic, zastępując system Power Function.

- Chcieliśmy dostarczyć fanom jeszcze więcej realistycznych wrażeń podczas budowania z elementów LEGO Technic. Ten nowy sposób sterowania zestawami LEGO Technic pozwala łączyć świat fizyczny i cyfrowy. Dzięki temu można jeszcze lepiej poczuć autentyczność budowanego modelu - mówi Niels Henrik Horsted, Marketing Director w Grupie LEGO.

CONTROL+ wykorzystuje nowe komponenty elektroniczne i bezpłatną, połączoną aplikację, która jest dostosowana do tworzonego zestawu, zapewniając fanom jeszcze bardziej realistyczne i wierne wrażenia z zabawy. Aplikacja wyświetla również informacje zwrotne dotyczące danych z modelu.

O urządzeniu z klocków LEGO Technic sterującym prawdziwą koparką Liebherr R 9800:

- Pierwsze urządzenie oparte na elementach LEGO Technic do zdalnego sterowania wielką koparką
- 2 763 łącznie użytych elementów LEGO
- 112 rodzajów elementów LEGO Technic
- 427 łączników LEGO Technic (uwzględnionych w łącznej liczbie elementów)
- Całość zbudowana bez użycia jakiegokolwiek kleju
- Większość zaprojektowana i zbudowana z istniejących już elementów, obecnych w modelu LEGO Technic 42100
- 207 godzin na zaprojektowanie, zbudowanie i przetestowanie
- 3 silniki XL, 4 silniki L i 2 elementy Smart Hub o tej samej konfiguracji mocy co w zestawie LEGO® Technic™ Liebherr R 9800
- Aplikacja LEGO Technic CONTROL+ do sterowania
- O zestawie LEGO® Technic™ Liebherr R9800
- Zawiera 3 silniki XL, 4 silniki L i 2 elementy Smart Hub sterowane przez Bluetooth.
- Sterowany za pomocą urządzenia typu smart, poprzez 4 alternatywne ekrany: sterowanie wielofunkcyjne: jedź do przodu, do tyłu, steruj, obracaj nadbudówkę, wysuwaj, podnoś i opuszczaj wysięgnik, otwieraj i przechylaj łyżkę, otrzymuj od modelu informacje zwrotne, takie jak położenie wysięgnika i nadbudówki, zużycie energii i przejechany dystans; sterowanie jednym dotknięciem (one-touch): wybierz wzorzec na ekranie i zobacz, jak koparka reaguje na twoje polecenie; ruchy niestandardowe: skorzystaj z gotowych poleceń lub nagraj działania modelu, aby utworzyć złożone sekwencje ruchów.
- „wyzwania i osiągnięcia”: ukończ wyzwanie i odblokuj odznakę;
- Element Smart Hub sterowany przez Bluetooth, przycisk aktywacji, czujnik działający w 6 osiach (3 czujniki żyroskopowe i 3 czujniki akcelerometru) oraz 4 porty złącz;
- Model nie jest kompatybilny z systemami Power Functions;
- Aplikacja pozwala użytkownikom łączyć się z wieloma elementami hub, zapewniając precyzyjne i realistyczne ruchy;
- Koparka Liebherr R 9800 ma ok. 39 cm wysokości, 65 cm długości i 27 cm szerokości.
- Aplikację LEGO TECHNIC CONTROL+ można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store lub Google Play
- Model składa się z 4 108 elementów
- Cena: 2 000 zł

Produkt dostępny od 1 października 2019 r.