Apple zaatakuje tabletem

2009-12-16 18:49

W tym roku fani marki z jabłuszkiem muszą się zadowolić nową serią ipodów i coraz to nowymi programami na iPhona. Prawdziwe nowości szykują się w marcu przyszłego roku. Apple wypuści wtedy swój pierwszy tablet.

O gadżecie – jak to zwykle w przypadku Apple’a bywa wiadomo na razie niewiele. Prawdopodobnie będzie to mix iPhona i netbooka z 10 calowym ekranem – oczywiście dotykowym. Matryca będzie prawdopodobnie wykonana w tej samej technologii co w telefonie Appla więc będzie można zapomnieć o kłopotliwych i gubiących się rysikach.

Jeśli chodzi o dane techniczne: procesor, pamięć, złącza to... pozostały one tajne. Bardziej uszczypliwi znawcy rynku twierdzą jednak, że będą takie jak w - oczywiście iPhonie, bo układ zaprojektowany na potrzeby ulubionego gadżetu Stevea Jobbs’a ma w sobie jeszcze sporo nie odkrytego potencjału.
Pewne jest natomiast, że Apple już dogaduje się z wydawcami książek, by zamienić swój tablet w duży czytnik e-książek i zarobić jeszcze parę złotych na swoim sklepie AppStore.

A jeśli już mowa o pieniądzach to tablet z pod znaku jabłka będzie kosztował prawdopodobnie około 1000 dolarów, przynajmniej przez pierwsze miesiące sprzedaży. Plotka głosi, że fabryki już montują setki tysięcy tych gadżetów, żeby dosłownie zalać nimi rynek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze