Bezpieczeństwo, nowoczesność i wygoda. Innowacje w Banku Pekao

2020-03-01 8:10
Bezpieczeństwo, nowoczesność i wygoda. Innowacje w Banku Pekao
Autor: Materiały Prasowe

Potwierdzenie tożsamości za pomocą odcisku palca albo założenie konta całkowicie on-line za pomocą modnego zdjęcia typu selfie – to technologie kojarzone raczej z filmami sci-fi niż z rzeczywistością. Tymczasem z powodzeniem stosuje je Bank Pekao S.A. Rozwiązania biometryczne nie tylko bardzo ułatwiają życie klientom, lecz także zapewniają im bezpieczeństwo.

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wprowadził do swojej oferty możliwość założenia konta z wykorzystaniem zdjęcia twarzy, czyli popularnego selfie. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa „self” oznaczającego w tym kontekście „sam sobie”, bo takie zdjęcie można sobie samemu zrobić za pomocą smartfona. Samoobsługowa weryfikacja tożsamości odbywa się w tym wypadku za pomocą biometrii, czyli naszego selfie, oraz zdjęcia dowodu osobistego. Dzięki temu czas zakładania konta znacząco się skrócił i zajmuje niecałe 10 min. To ogromna wygoda i oszczędność czasu – aby stać się klientem Banku Pekao, wystarczy jedynie zdjęcie twarzy i dowodu osobistego. Nie musimy wychodzić z domu, czekać na kuriera z umową ani iść do oddziału banku.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wykorzystanie biometrii niesie za sobą szereg korzyści. Jedną z najważniejszych jest zwiększenie bezpieczeństwa. Zmniejsza się ryzyko tego, że ktoś się pod nas podszyje. Trudno jest skopiować i użyć takie dane bez świadomości właściciela rachunku. Konto na „selfie” to niejedyny sposób na wykorzystanie biometrii. Coraz większą popularnością cieszą się również logowanie do aplikacji PeoPay czy zatwierdzanie transakcji za pomocą odcisku palca. Bank Pekao wprowadził to rozwiązanie już w 2017 r. i od tego czasu coraz więcej klientów korzysta z szybkiej akceptacji przelewów.

– Kładziemy nacisk na proste i szybkie rozwiązania, które wpływają nie tylko na wygodę użytkownika, ale również w skuteczny sposób zabezpieczają dane użytkowników. Wykorzystywanie biometrii to nowa jakość w polskiej bankowości, z której nasi klienci chętnie korzystają. W przyszłości mamy zamiar rozwijać kolejne innowacyjne projekty odpowiadające na potrzeby naszych klientów – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji iPłatności w Banku Pekao S.A.

Atrakcyjna promocja konta oszczędnościowego

Od stycznia klienci, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium Banku online – za pomocą selfie – mogą liczyć na 200 zł premii. Wystarczy ściągnąć aplikację PeoPay na smartfon i założyć rachunek. Natomiast ci, którzy zdecydują się na założenie rachunku w placówce, otrzymają 100 zł. Jednocześnie na selfie i w oddziałach klienci mogą otworzyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku na 4 miesiące do 30 tys. zł wraz z Kontem Przekorzystnym oraz do 100 tys. zł z Kontem Świat Premium. Oferta dostępna dla wszystkich chętnych.

PEKAO SA
Autor: Materiały Promocyjne
Najnowsze