Serwery

i

Autor: Materiały prasowe Serwery

Colt Technology Services rozszerza ofertę chmurową z Oracle FastConnect

2020-03-16 1:04

Colt Technology Services, dostawca rozwiązań łączności, członek Gold Partner Oracle PartnerNetwork (OPN), ogłosił, że zapewni wyspecjalizowany, bezpieczny dostęp na żądanie do Oracle Cloud za pośrednictwem Oracle Cloud Infrastructure FastConnect. W krajach Europy Środkowej i Wschodniej Sieć Colt IQ jest dostępna od początku 2019 roku. Oferuje przede wszystkim usługi sieci bezprzewodowej do 100 Gb/s, usługi Spectrum i Ethernet.

Colt IQ Network to inteligentna sieć zoptymalizowana do 100 Gb/s, która jest dystrybuowana do centrów danych i punktów połączeń sieci danych na całym świecie. Aby ułatwić bieżące migracje do chmury w przedsiębiorstwach, Colt już teraz zapewnia łączność z Oracle Cloud o wysokiej przepustowości. Rozszerzona współpraca między firmami pozwoli klientom korzystać z szybkiej i bezpiecznej łączności na żądanie przy wykorzystaniu Oracle Cloud. Oracle Cloud Infrastructure FastConnect zapewnia wyspecjalizowaną łączność z chmurą Oracle i innymi jej usługami. FastConnect dostarcza przedsiębiorstwom łatwy, elastyczny i tani sposób łączenia się z Oracle Cloud, z zachowaniem wysokiej przepustowości i niskiego opóźnienia. Pozwala to na bardziej niezawodne i nieprzerwane korzystanie z sieci w porównaniu z innymi rozwiązaniami - czytamy w komunikacie prasowym.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Polska wschodzącą gwiazdą na światowej mapie producentów gier wideo [RAPORT]

Colt inwestuje w Europie Środkowo-Wschodniej w odpowiedzi na szybki wzrost gospodarczy, dostarczając łączność szerokopasmową niezbędną do zapewnienia dalszego rozwoju firm. Ta rozbudowa łączy główne węzły w regionie z ponad 7 000 km nowej infrastruktury światłowodowej. Miasta, które zostaną połączone to Sofia (Bułgaria), Zagrzeb (Chorwacja), Brno (Republika Czeska), Praga (Republika Czeska), Budapeszt (Węgry), Kraków (Polska), Warszawa (Polska), Bukareszt (Rumunia), Belgrad (Serbia) i Bratysława (Słowacja).

- Łączność ma kluczowe znaczenie dla przyszłości każdej gospodarki, a dla Europy Wschodniej i Środkowej Colt może odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności, zwiększaniu wydajności i spełnianiu przyszłych wymagań przedsiębiorstw - uważa Carl Grivner, dyrektor generalny Colt Technology Services.

ZOBACZ TEŻ: Posiłek dla węża, próbka moczu i maska przeciwgazowa. Co gubimy w Uberze i jak to odzyskać?

Colt On Demand dla Oracle Cloud Infrastructure umożliwi klientom samodzielne zapewnienie bezpiecznej łączności o wysokiej przepustowości z regionami Oracle Cloud Infrastructure w ciągu kilku minut i pozwoli dynamicznie skalować przepustowość w górę lub w dół w czasie niemal rzeczywistym. Co ważne, Colt On Demand dla Oracle Cloud Infrastructure jest konfigurowany za pośrednictwem internetowego portalu dla klientów i kupowany w ramach elastycznego systemu „płać gdy korzystasz”.

Colt i Oracle ogłosiły swoją współpracę w październiku 2018 r. Dzięki podjętym wspólnie działaniom, klienci Oracle mogą teraz korzystać z niezawodnego, szerokopasmowego dostępu do swoich danych i aplikacji Oracle Cloud na całym świecie za pośrednictwem sieci Colt IQ. Dyrektor Handlowy Colt, Keri Gilder zapewnił, że w ciągu najbliższych kilku lat nastąpi zmiana dynamiki dla przedsiębiorstw, które zaczynają migrować coraz więcej aplikacji biznesowych do chmury. Aby proces ten był sprawny i satysfakcjonujący, potrzebna jest sieć, która reaguje tak samo jak chmura - elastycznie i intuicyjnie.

- Pogłębiając nasze relacje z Oracle, najlepsza w swojej klasie sieć jest łączona z najlepszą w swojej klasie platformą chmurową i wiemy, że to partnerstwo umożliwi przedsiębiorstwom wejście w następną dekadę na najlepszej możliwej pozycji, umożliwiając cyfrową ewolucję i rozwój - powiedział Gilder.

- Klienci korporacyjni potrzebują bezproblemowej, bezpiecznej łączności ze swoich centrów danych i sieci do Oracle Cloud w przypadku najbardziej wymagających zadań i aplikacji - podkreślił Vinay Kumar, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Oracle Cloud Infrastructure. - Rozszerzona współpraca między Colt i Oracle pozwoli przedsiębiorstwom, które polegają na aplikacjach korporacyjnych wrażliwych na opóźnienia, big data i obliczeniach o wysokiej wydajności, w pełni wykorzystać swoje środowisko chmurowe. Korzystanie z wysoce bezpiecznej chmury drugiej generacji Oracle za pośrednictwem dedykowanego, odseparowanego połączenia skonfigurowanego z Colt, zapewnia klientom korporacyjnym wydajność, kompatybilność i bezpieczeństwo, których potrzebują do obsługi najbardziej wymagających operacji w chmurze i łatwego łączenia ich z procesami biznesowymi, które przetwarzają we własnych centrach danych - dodał.

Oracle Cloud jest zbudowany i zoptymalizowany specjalnie, aby pomóc przedsiębiorstwom bezpiecznie obsługiwać nawet najbardziej wymagające operacje. Dzięki unikalnej architekturze i możliwościom zapewnia wysokie bezpieczeństwo, wydajność i oszczędność kosztów. Oracle Generation 2 Cloud to jedyne miejsce pozwalające na uruchamianie Oracle Autonomous Database, pierwszej i jedynej w branży autonomicznej bazy danych. Oracle Cloud oferuje kompleksowe portfolio funkcji obliczeniowych w chmurze, od tworzenia aplikacji i analityki biznesowej po zarządzanie danymi, integrację, bezpieczeństwo, sztuczną inteligencję (AI) i blockchain.

Najnowsze