Cześć, tu Neymar. Pożyczysz pieniądze na nowe buty?

2021-09-14 12:09
Neymar
Autor: East News Neymar

Eksperci z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA poinformowali o wykryciu dość zabawnego oszustwa na jednym z portali społecznościowych. Cyberprzestępcy, postanowili wykorzystać dość absurdalną wiadomość, której autorem ma być popularny piłkarz - Neymar. Autorzy oszustwa nie grzeszą inteligencją i prawdopodobnie nikt w ich pułapkę nie wpadnie, ale przekonajcie się o tym sami.

Padłeś ofiarą "Neymara"?

Oszustwa internetowe rozprzestrzeniane za pomocą Instagrama czy Facebooka to temat, który wraca jak bumerang. W większości wypadków chodzi albo o przejęcie kontroli nad kontem ofiary, albo o pozbawienie jej pieniędzy. Zwykle również oszustwo przygotowane jest w taki sposób, że w pułapkę wpadają nieostrożni internauci. Zdarzają się jednak sytuacje, w których autorzy tego typu oszustw zdecydowanie nie doceniają inteligencji współczesnych internautów. O tego typu przypadku informują teraz eksperci z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Dagma.

ZOBACZ: Szukasz pracy? Amerykański gigant zamierza otworzyć w Polsce fabrykę

KARPACZ 2021: Dimitri Gitas

- Cześć tu Neymar używam tłumacz Czy można pożyczyć numer twoja karta kredytowa żeby kupić nowe buty sportowe bo mi się zepsuły [pisownia oryginalna]. Trzymacie się jeszcze krzeseł? Cel pułapki jest dość jasny – chodzi o kradzież środków z karty kredytowej, a także późniejsze jej wykorzystanie np. do kolejnych zakupów w sieci. Problem w tym, że wiadomość dostajemy od rzekomego „Króla Paryża” czyli Neymara Jr. Nie jest to jednak prawdziwe konto Instagramowe wskazanego piłkarza.

Kontrowersyjne? Absurdalnie bezczelne? Tak! Marcin Holski z DAGMA nie ma wątpliwości, że w pułapkę nie powinien wpaść żaden użytkownik sieci, ale przypomina, żeby nigdy nie reagować na tego typu wiadomości, przesyłane w ramach serwisów społecznościowych. Pisze do Ciebie znajomy z prośbą o pieniądze na bilet? Zadzwoń do niego. Sprawdź czy nadawca rzeczywiście potrzebuje pomocy – radzi ekspert z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA.

Sonda
Czy Grzegorz Krychowiak powinien był powoływany do reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze