E-podpis już nie wystarczy. Potrzebny jest system do bezpiecznego zarządzania dokumentami na odległość

2020-05-25 14:52 DR
E-podpis – wygodny i bezpieczny
Autor: archiwum se.pl Podpis elektroniczny pozwoli przedsiębiorcy zaoszczędzić czas

Polskie firmy coraz bardziej doceniają konieczność cyfryzacji wielu procesów związanych z obiegiem i akceptacją dokumentów. Systemy do zarządzania dokumentami na odległość są ogromnym wsparciem dla wszystkich, którzy muszą zawierać umowy czy przesyłać sobie dokumenty w sposób bezpieczny oraz prosty, inaczej niż poprzez e-mail.

Nowoczesne technologie umożliwiają elektroniczne podpisywanie dokumentów na odległość. Warto przy tym zaznaczyć, że podpisem elektronicznym mogą być określane  różne odmiany podpisu cyfrowego. Może to być stopka e-mail czy podpis w SMSie . E-podpis  w świetle przepisów prawa jest  samo ważny jak własnoręczny i  jest  coraz powszechniej używany. Jednak nie zawsze wystarcza. W wielu sytuacjach biznesowych wymagany jest kwalifikowany podpis elektroniczny wydawany przez certyfikowanych dostawców To najwyższa forma podpisu elektronicznego - dzięki tej formie  możemy zawierać umowy, które nie wymagają formy szczególnej.

Jednak sam podpis elektroniczny to nie wszystko. Niezbędne okazują się kompleksowe systemy oferujące więcej niż tylko sam podpis. Warto poszukać dostawcy, który zapewni kompleksowe usługi związane z cyfryzacją i zarządzaniem dokumentami na odległość.

Podstawową rzeczą w zarządzaniu dokumentami cyfrowymi jest bezpieczeństwo i autentyczność całego procesu. Za pomocą rozwiązania DoxyChain użytkownicy mogą tworzyć, dodawać, wysyłać, podpisywać czy śledzić wszystkie dokumenty online. Intuicyjny interfejs, responsywność aplikacji, dostępność, znacznie ułatwi weryfikację cyklu życia dokumentu oraz zoptymalizuje procesy zarządzania dokumentami w nowoczesnym świecie cyfrowym – mówi Marcin Lorenc, CLO w  DoxyChain.

Najnowsze