Gadżet nie tylko dla sportowców. Inteligentna opaska i waga od Xiaomi [ZDJĘCIA]

2018-06-10 21:52
Xiaomi
Autor: Super Express Xiaomi

Po co wchodzić na wagę, jeśli ta może pokazać więcej kilogramów niż byśmy sobie tego życzyli? A co jeśli ta sama waga pokaże coś ekstra i podpowie, co z tym faktem zrobić? A dodatkowo współpracująca z nią opaska zachęci do ruchu, gdy zasiedzisz się na kanapie? To tylko nieliczne zalety inteligentnej wagi Xiaomi Mi Smart Scale 2 i opaski Xiaomi Mi Band 2 - wraz z aplikacją mobilną Mi Fit tworzą niezawodny zestaw nie tylko na gadżeciarzy, ale przede wszystkich dla ceniących sobie własne zdrowie.

Moda na bycie fit już od kilku lat gości w Polsce. W ślad za nowymi trendami podąża biznes. Nie tylko rodzimy, ale również też zagraniczny. Na amatorskich miłośnikach zdrowego trybu życia zwraca uwagę coraz więcej firm. Dodatkowe są takie, które za swoje produkty nie wymaga wydania połowy pensji.

Mowa o chińskim Xiaomi, który jest znany głównie z solidnych smartfonów firmowanych twarzą i nazwiskiem najlepszego polskiego piłkarza. Technologiczny gigant wypuścił na rynek opaskę Xiaomi Mi Band 2 (niedługo w sprzedaży pojawi się Mi Band 3) oraz Mi Smart Scale 2.

Co wyróżnia oba sprzęty - poza konkurencyjną ceną (całość można skompletować za mniej niż 300 zł) oraz świetnym wykończeniem? To przede wszystkim prostota użytkowania. Za pomocą bluetooth oba urządzenia łączą się z aplikacją Mi Fit. Co ciekawe, z jednej opaski i wagi może korzystać aż 16 osób.

Gdy już wszystko został sparowane, zegarek jest na ręce - czas wejść na wagę. Po otrzymaniu odczytu z wagi, na smartfonie pojawi się zdrowotny raport. A z niego dowiemy się jaki mamy poziom wody w organizmie, o wysokości tłuszczu trzewnego, masie kostnej czy wadze mięśni. Dodatkowo aplikacja ustali typ naszej sylwetki - u mnie krępa...

I to jest chyba największa siła opisywanych "zabawek" Xiaomi. Od razu wzrasta motywacja do ruchu, ćwiczeń i zbilansowanego jadłospisu.

Dla miłośników wykresów i statystyk, Mi Fit zapisuje wyniki za każdym razem, gdy staniemy na wadze chwilę dłużej niż przy standardowym ważeniu. Lekkość smart bandu sprawia, że zapominamy o jej istnieniu. Ale ona nie zapomina o nas.

Gdy za długo siedzimy bez ruchu, zaczyna wibrować sygnalizując potrzebę ruchu. Z kolei w nocy prześwietli nasz sen. Minuta po minucie opaska zweryfikuje, kiedy śpimy płytko, a kiedy w głębokiej fazie. Dodatkowo zostanie zarejestrowany - dzięki zmianie tętna, moment wybudzenia się - a także nocnego przebudzenia.

To kolejna porcja przydatnych danych, które mogą uświadomić użytkownikom, że za mało śpią lub mają sen złej jakości - np. z powodu nadmiernego stresu czy przepracowania.

Korzystają z praktycznych, wygodnych i niedrogich Xiaomi Mi Band 2 oraz Mi Smart Scale 2, warto pamiętać, że nie zastąpią one okresowych badań i kontrolnych wizyt u lekarza. Mogą jednak pomóc w szybszym odkryciu niepokojących sygnałów, które może wysyłać nasz organizm.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze