Nowość Garmina

Garmin Tacx NEO Bike Plus to rower treningowy, jakiego jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

2022-11-17 5:27

Garmin prezentuje Tacx® NEO Bike Plus, łatwy w obsłudze inteligentny rower treningowy, który zapewnia realistyczne wrażenia podczas jazdy, symulację nachyleń i zaktualizowaną wirtualną zmianę przerzutek. Użytkowników ucieszy niezwykle cicha praca oraz dokładne pomiary mocy, prędkości i kadencji – nawet podczas sprintów. Jego konstrukcja pozwala na łatwą i szybką regulację, dzięki czemu może z niego korzystać równolegle kilku domowników. Dodatkowo, po sparowaniu z aplikacją Tacx Training1 na kompatybilnym urządzeniu, rowerzyści mają do dyspozycji gotowe treningi, wyzwania „Ride with the Pros” i filmy Tacx z najpiękniejszych tras z całego świata.

"Z przyjemnością prezentujemy nowy Tacx NEO Bike Plus, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych, uniwersalnych rowerów treningowych na rynku. Dzięki dokładnym pomiarom wydajności, regulowanej konstrukcji i dostępowi do setek filmów treningowych z całego świata poprzez aplikację Tacx Training, rower Tacx NEO Bike Plus jest gotowy na wymagające trasy, wyczerpujące podjazdy i tysiące kilometrów przez cały rok – a wszystko to bez wychodzenia z domu" – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

Realistyczne odczucia z jazdy 

Garmin Tacx NEO Bike Plus oferuje zaawansowane pomiary podczas aktywności i został zaprojektowany tak, aby jazda była jak najbardziej realistyczna. Odwzorowanie odczucia zmiany przerzutek systemów SHIMANO, SRAM i Campagnolo w na nowo zaprojektowanych programowalnych klamkomanetkach. Po sparowaniu z aplikacją Tacx Training lub kompatybilnymi aplikacjami innych producentów, można uruchomić symulację jazdy po różnych nawierzchniach, takich jak bruk i żwir. Dynamiczna inercja pomaga utrzymać wrażenie ruchu do przodu w zależności od prędkości i nachylenia. Realistyczne odwzorowanie zjazdu ze wzniesienia po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania. Kontrola ustawienia lewej i prawej nogi, umożliwia lepszą analizę techniki jazdy i znalezienie bardziej efektywnego sposobu pedałowania.

Wyjątkowy design 

Zapewniając precyzyjny pomiar mocy z dokładnością do 1 proc., a także niezawodne, stabilne pomiary prędkości i kadencji, Tacx NEO Bike Plus daje kolarzom jasny obraz poziomu ich sprawności. Dzięki dobrze wyważonej konstrukcji, która zapewnia maksymalną stabilność, nowa propozycja marki Garmin jest jednym z najcichszych dostępnych rowerów treningowych, gotowym na każdy sprint z mocą do 2200 watów. Osoby, które chcą poprawić swoją wydajność na podjazdach lub po prostu zwiększyć intensywność treningu w domu, korzystać mogą z realistycznej symulacji wzniesień do 25% nachylenia.

Dzięki możliwości regulacji, Tacx NEO Bike Plus może być używany równolegle przez kilku domowników. Pięć różnych długości korby zapewnia precyzyjne, spersonalizowane dopasowanie, a smukłą sztycę i mostek można regulować z dokładnością do milimetra, dzięki czemu rower może do złudzenia przypominać ten do jazdy na zewnątrz. Z kolei siła nawiewu wbudowanych interaktywnych wiatraków jest automatycznie regulowana na podstawie mocy pedałowania lub tętna rowerzysty.

Połącz się i trenuj 

Wyposażony w 4,5-calowy zintegrowany wyświetlacz i dwa porty USB, Tacx NEO Bike Plus umożliwia korzystanie z aplikacji Tacx Training i innych popularnych platform treningowych na smartfonie, tablecie lub laptopie, a także śledzenie swoich wyników na komputerach rowerowych Garmin Edge®. Dzięki subskrypcji premium aplikacji Tacx Training, rowerzyści mogą przenieść swój trening na wyższy poziom, korzystając z ponad 250 wysokiej jakości filmów z całego świata oraz dołączając do wyzwań "Ride with the Pros" z unikalnymi filmami zespołów sponsorowanych przez markę Garmin. Nowy rower stacjonarny oferuje także m.in. gotowe treningi, możliwość ścigania się z innymi użytkownikami, dodawanie danych GPS oraz mapy 3D. Dodatkowo, po zakończeniu jazdy wszystkie dane przesyłane są do aplikacji Garmin Connect™, co ułatwia przeglądanie statystyk i map oraz analizowanie postępów. Tacx NEO Bike Plus już niedługo będzie dostępny w wybranych sklepach, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 3999,99€. Więcej informacji na Garmin.com.

Pieniądze to nie wszystko. Cezary Kochalski
Sonda
Też lubisz jeździć na rowerze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze