Ultrawydajny smartwatch

Smartwatch Garmin Enduro 2. Tak wytrzymałej baterii jeszcze nie było? [ZDJĘCIA]

2022-08-11 1:59

Marka Garmin zaprezentowała ultrawydajny, multisportowy smartwatch Enduro™ 2. Multisportowy zegarek zaprojektowany dla sportowców wytrzymałościowych jest teraz wyposażony w latarkę LED i aplikacje muzyczne, oferuje większą precyzję określania lokalizacji, a do tego może działać bez ładowania nawet przez 150 godzin w trybie GPS.

Smartwatch Garmin Enduro 2. Co go wyróżnia?

Solidna, ale lekka konstrukcja zegarka, czyni go doskonałym urządzeniem dla zawodników sportów wytrzymałościowych. Urządzenie oferuje wbudowane mapy TopoActive, superjasną latarkę LED i specjalną technologię SatIQ™ marki Garmin, która pomaga zoptymalizować wydajność baterii. Co więcej, zaktualizowana funkcja ładowania solarnego zapewnia do 46 dni pracy baterii w trybie smartwatcha i do 150 godzin w trybie GPS1, aby przetrwać nawet najdłuższy bieg ultra i inne wyzwania.

"Sportowcy wytrzymałościowy wyróżniają się wielkim zaangażowaniem – Enduro 2 został stworzony specjalnie dla nich. To narzędzie na którym można polegać; wspomaga oraz usprawnia proces treningu i regeneracji. Dzięki wbudowanym mapom, możliwości odtwarzania muzyki, nadłuższy czas pracy baterii w produktach tej klasy oraz coraz dłuższą listę funkcji wspomagających długodystansowy wysiłek, Enduro 2 jest obowiązkowym urządzeniem dla każdego amatora sportów wytrzymałościowych"- mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży konsumenckiej.

Stworzony do ekstremalnych warunków

Wykonany z najwyższej jakości materiałów, które zapewnieniają imponującą trwałość i komfort, Enduro 2 wyposażony jest w lekki, tytanowy bezel oraz tylną obudowę, 1,4-calową soczewkę Power Sapphire™, nylonowy pasek Ultrafit, zapewniający solidne i wygodne dopasowanie oraz nowy interfejs dotykowy, który uzupełnia tradycyjne przyciski. W ciągu dnia Enduro 2 wykorzystuje energię solarną do ładowania akumulatora, oferując czas pracy baterii do 150 godzin w trybie GPS i do 46 dni w trybie smartwatcha. Natomiast po zmroku, przecieranie szlaków ułatwo nowa latarka LED z możliwością regulacji natężenia światła. Jest to najjaśniejsza jak dotąd latarka marki Garmin, dwukrotnie jaśniejsza od tej w modelu fēnix 7X. Oferuje ona opcjonalny tryb stroboskopowy dopasowany do kadencji biegacza oraz tryb czerwonego światła bezpieczeństwa, który pozwala użytkownikom lepiej widzieć i być widocznymi.

Biegnij dłużej z Enduro 2

Dzięki udoskonalonej funkcji ładowania solarnego, czas pracy baterii Enduro 2 jest nawet o 40% dłuższy niż w przypadku jego poprzednika. Zegarek został stworzony z myślą o najdłuższych biegach ultra, dlatego wyposażono go w zaawansowane funkcje nawigacyjne marki Garmin, wgrane mapy TopoActive i mapy narciarskie, a także wielopasmową obsługę systemów GNSS z technologią SatIQ™. Zapewnia to doskonałą precyzję wyznaczania lokalizacji w każdych warunkach, z jednoczesnym zoptymalizowaniem czasu pracy baterii. Enduro 2 można połączyć z Wi-Fi®, co ułatwi użytkownikom instalowanie oprogramowania i aktualizację map bez użycia komputera.

Sonda
Czy korzystasz ze smartwatcha?

Funkcje przydatne podczas treningów i wyścigów 

  • Mapy NextFork™ pokazują dystans pozostały do najbliższego skrzyżowania szlaków oraz nazwy pobliskich szlaków, co pozwala użytkownikom lepiej zorientować się w terenie.
  • Funkcja wyznaczania tempa dostosowanego do trudności terenu pomaga biegaczom lepiej zarządzać wysiłkiem na trasie w zmieniającym się terenie, informując, jakie byłoby analogiczne tempo biegu na płaskim terenie.
  • Funkcja szacowania wyniku oferuje przewidywania dotyczące tempa podczas nadchodzących biegów na podstawie historii aktywności oraz ogólnego poziomu wytrenowania. Dane trendu pokazują, jaki wpływ przynoszą treningi w miarę upływu czasu, co może pomóc użytkownikom w pobiciu kolejnego rekordu. 
  • Automatyczny timer odpoczynku rejestruje wszelkiego rodzaju przerwy podczas biegów ultra, aby właściwie przeanalizować czas spędzony w ruchu oraz np. w punktach żywnościowych. Dzięki temu użytkownicy nie muszą pamiętać o ręcznym zatrzymywaniu aktywności na zegarku. 
  • Zaakceptowany przez ARWS profil aktywności adventure racing monitoruje tętno, wysokość, czasy poszczególnych odcinków i inne parametry podczas trwania wyścigu oraz zapisuje dane do wglądu po jego zakończeniu – wszystko zgodnie z zasadami Adventure Racing. Ekran z podsumowaniem może nawet pomóc w weryfikacji czasu ukończenia biegu z komisją wyścigową.

Poznaj swoje ciało 

Funkcja Health SnapshotTM rejestruje i generuje raport na podstawie kluczowych parametrów, takich jak tętno, zmienność rytmu serca, saturacja krwi, oddech i poziom stresu2. Wśród zaawansowanych funkcji monitorowania zdrowia znajdziemy również Body Battery™, wiek sprawnościowy oraz monitorowanie snu z oceną jakości snu, a także szeroką gamę aplikacji sportowych do aktywności zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz (z GPS), takich jak kolarstwo górskie, pływanie, wędrówki, bieganie, golf, joga czy surfing. Enduro 2 wykorzystuje dane aktywności w funkcjach takich jak asystent regeneracji i codzienne wskazówki treningowe, aby zapewnić użytkownikom narzędzia, które pomogą im osiągnąć jak najlepsze wyniki.  

Bądź w kontakcie ze światem

W przerwach między aktywnościami użytkownicy mogą korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay™3 oraz otrzymywać inteligentne powiadomienia o połączeniach, SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, aktualnościach w mediach społecznościowych czy wydarzeniach ze świata (po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem marki Apple® lub z systemem AndroidTM). Po połączeniu ze smartfonem   zegarka Enduro 2 można także ręcznie wysłać wiadomość ze swoją aktualną lokalizacją do wybranych kontaktów lub skorzystać z opcji jej automatycznego wysyłania podczas niektórych aktywności na świeżym powietrzu dzięki funkcji wykrywania zdarzeń4.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze