Apple Watch, smartwatch

i

Autor: PxHere

Monitorowanie zdrowia - Apple Watch

Smartwatch uratował kobiecie życie! Super funkcja Apple Watch

2022-07-21 15:01

Funkcja monitorowania zdrowia w smartwatchu marki Apple okazała się zbawienna w przypadku Kim Durkee. W jaki sposób technologiczny gadżet uratował życie kobiety?

Technologia - pomocna i niebezpieczna

Technologia z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowana. Sprzęty elektroniczne posiadają coraz więcej funkcji ułatwiających i usprawniających codzienne funkcjonowanie. Służą nam do pracy, nauki, rozrywki czy komunikacji z innymi, pomagają nam dbać o kondycję i zdrowie, umożliwiają przemieszczanie się i ułatwiają planowanie podróży.

Oczywiście jest też źródłem wielu zagrożeń - od cyberprzestępstw, przez kradzieże, cyberprzemoc aż po uzależnienie od technologii.

Funkcje wykrywające zagrożenie

Niektóre sprzęty są również wyposażone w funkcję automatycznego wezwania służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia - zazwyczaj jest to ogólny numer ratunkowy łączący nas z dyspozytorem. Współczesne telefony oraz zegarki są również wyposażone w opcje "monitorowania zdrowia". W przypadku pewnej 67-letniej mieszkanki Stanów Zjednoczonych - ta opcja w jej Apple Watch`u uratowała jej życie.

Paulina Matysiak – Pieniądze to nie wszystko

Smartwatch uratował życie kobiety

67-letnia Kim Durkee, mieszkanka stanu Maine (Stany Zjednoczone) jest posiadaczką zegarka Apple Watch. Kobieta korzystała z niego między innymi do regularnych pomiarów tętna. Kobieta przez kilka dni źle się czuła. Smartwatch informował ją o przyspieszonym rytmie bicia serca - w końcu wyświetlił powiadomienie, że u Kim Durkee rozpoczęło się migotanie przedsionków - informuje CBS Boston.

Migotanie przedsionków to często spotykane zaburzenie rytmu serca, którego objawem jest między innymi zwiększona liczba uderzeń serca na minutę - może być objawem zawału serca.  Kobieta natychmiast zgłosiła się szpitala. Odpowiadając na pytania dziennikarzy stwierdziła, że może teraz z nimi rozmawiać dzięki szczęściu i zegarkowi Apple Watch.

Apple Watch - będą kolejne "zdrowotne udogodnienia"

Apple informuje, że najnowsza wersja oprogramowania Apple Watch - watchOS 8 - wyposażona jest w kilka funkcji pomagających użytkownikom dbać o zdrowie. Najważniejszą są powiadomienia dotyczące stanu zdrowia umożliwiające wykrycie problemów z tętnem czy tempem bicia serca. Ponadto zawiera opcje planowania snu czy śledzenia cyklu menstruacyjnego.

Twórcy Apple Watch zapewniają, że trwają prace nad kolejnymi funkcjami związanymi ze zdrowiem użytkowników.

Sonda
Czy korzystasz z produktów firmy Apple?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze