Kultowy iPod znika z rynku. Apple zakończył produkcję [GALERIA]

2022-05-15 18:02
Apple
Autor: AP Photo/Kathy Willens Nowy iPod już nie powstanie

Gigant technologiczny 10 maja ogłosił, że modne, a dla niektórych wręcz kultowe urządzenie mobilne, które zadebiutowało 21 lat temu, znika z rynku. iPod będzie dostępny tylko do wyczerpania zapasów. Kończy się pewna epoka. Różnokolorowe tabliczki, służące do słuchania muzyki skompresowanej w różnorodnych plikach cyfrowych, nie mają dziś racji bytu.

Prawie wszyscy używają do tego urządzeń typu smart (smartfony, smartwatche). Ponadto użytkownicy tego typu urządzeń korzystają na co dzień z różnorodnych platform przesyłania strumieniowego, więc rzadko gromadzą muzykę w formie plików cyfrowych.

Potwierdza to oświadczenie firmy Apple, w którym można przeczytać: „Dzisiaj doświadczenie związane z zabieraniem biblioteki muzycznej w podróż zostało zintegrowane z całą linią produktów Apple – od iPhone'a i Apple Watch po iPada i Maca – wraz z dostępem do ponad 90 mln utworów i ponad 30 tys. list odtwarzania dostępnych za pośrednictwem Apple Music”.

Pierwszy odtwarzacz MP3

Oryginalny iPod, wprowadzony do sprzedaży 23 października 2001 r., był pierwszym odtwarzaczem MP3, który mógł pomieścić 1 tys. utworów. Urządzenie zostało zaprojektowane przez Tony'ego Fadella, który później stworzył iPhone'a. Podczas pierwszej prezentacji iPoda ówczesny szef Apple Steve Jobs powiedział: „Muzyka jest częścią życia każdego. Muzyka istnieje od zawsze. Zawsze będzie w pobliżu”.

Firma Apple wprowadziła kilka wersji iPoda, w tym: iPoda Shuffle, iPoda nano i iPoda touch. Ten ostatni został jeszcze odświeżony w 2019 r. i właśnie on kończy całą historię. Jak napisano w komunikacie – będzie dostępny w sklepach „do wyczerpania zapasów”.

Sonda
Korzystasz z platformy Apple TV+?
EKG 2022. Polska 2050 Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze