Garmin. Edge Explore 2. Lifestyle

i

Autor: Materiały prasowe Garmin. Edge Explore 2. Lifestyle

Garmin zaprezentował nową serię Edge Explore 2 [ZDJĘCIA]

2022-07-14 2:42

Marka Garmin® zaprezentowała dziś Edge® Explore 2 oraz zestaw Edge Explore 2 Power Mount, niezawodne i łatwe w obsłudze komputery rowerowe GPS, które poprowadzą użytkowników w stronę kolejnej przygody. Edge Explore 2 oferuje aż do 16 godzin pracy baterii bez ładowania przy intensywnym użyciu i nawet 24 godziny w trybie oszczędzania energii. Są one wyposażone w fabrycznie wgrane, intuicyjne mapy rowerowe o wysokim kontraście z informacjami o popularnych trasach, punktach POI i szlakach oraz o obszarach o zwiększonym natężeniu ruchu – to wszystko na responsywnym i czytelnym w każdych warunkach 3-calowym ekranie dotykowym.

Edge® Explore 2 oraz zestaw Edge Explore 2 Power Mount

Co więcej, nowy uchwyt Edge Power Mount, dołączony do zestawu Edge Explore 2 Power Bundle, umożliwia użytkownikom rowerów elektrycznych ciągłe zasilanie urządzenia, dzięki czemu mogą oni rejestrować każdy przejazd od początku do końca. "Edge Explore 2 to niezawodne urządzenie, które wskaże Ci drogę wszędzie tam, gdzie poniesie Cię przygoda – zarówno na rowerze i ebike’u. Nasze nowe nawigacje rowerowe GPS są proste w konfiguracji i gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka, a do tego oferują czytelne mapy o wysokim kontraście i nowe funkcje ebike, co czyni je idealnymi towarzyszami kolejnych wypraw” - mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

Kompatybilność z rowerami elektrycznymi 

Użytkownicy rowerów elektrycznych, korzystający z kompatybilnego roweru2 w połączeniu z urządzeniem Edge Explore 2, będą mogli sprawdzać informacje o stanie ebike’a na dedykowanym ekranie pokazującym poziom naładowania, a także wskazówki nawigacyjne dostosowane do poziomu baterii, stopnia wspomagania i pierwotnie zaplanowanej trasy. Co więcej, nowy uchwyt Edge Power Mount, dołączony do zestawu Edge Explore 2 Power Mount Bundle, umożliwi rowerzystom ciągłe ładowanie komputera rowerowego3 w kompatybilnych rowerach1, a co za tym idzie – pełne skupienie na jeździe (niektóre rowery elektryczne wymagają dodatkowego kabla).

Mapy, trasy i jeszcze więcej funkcji 

Funkcje Edge Explore 2 pomogą dojechać do celu – nie ważne, dokąd poprowadzi następna przygoda.

  • Fabrycznie wgrane profile jazdy, w tym szosowy, off-road i indoor są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka.
  • Czuj się na drodze pewnie niczym miejscowi dzięki mapom o wysokim kontraście, dostosowanym do typu jazdy, które wykorzystują popularne trasy Trendline™, oparte na miliardach przejechanych kilometrów, zarejestrowanych przez innych użytkowników w serwisie Garmin Connect™. Rowerzyści mogą sprawdzać popularne drogi i szlaki, obszary o dużym natężeniu ruchu oraz punkty POI z możliwością wyszukiwania bezpośrednio na urządzeniu Edge.
  • Możliwość tworzenia tras za pomocą aplikacji Garmin Connect, Strava, Komoot itp. i szybkiej synchronizacji z urządzeniem Edge.
  • Szczegółowe wskazówki nawigacyjne i powiadomienia poinformują rowerzystów o zbliżających się zakrętach. 
  • Istnieje możliwość wstrzymania naprowadzania na trasę i powiadomień o zjechaniu z trasy, aby eksplorować miejsca poza utartymi szlakami. Wskazówki dotyczące trasy można włączyć z powrotem w dowolnym momencie, aby powrócić do jej pierwotnej wersji lub punktu startowego.
  • Funkcja ClimbPro umożliwia rowerzystom sprawdzenie pozostałego przewyższenia i stopnia trudności każdego podjazdu podczas pokonywania trasy oraz przeglądanie wyników na tych odcinkach po zakończeniu jazdy bezpośrednio z komputera rowerowego lub w aplikacji Garmin Connect.
Tańczące z promocjami 6.07.2022

Śledzenie i bezpieczeństwo 

Wyposażona w innowacyjne funkcje bezpieczeństwa i śledzenia, seria Edge Explore 2 zapewni rowerzystom dodatkowy spokój podczas jazdy. Po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, funkcja GroupTrack i wiadomości grupowe pozwalają rowerzystom i ich towarzyszom - którzy również używają kompatybilnych urządzeń Garmin - obserwować się nawzajem i pozostawać w kontakcie, nawet gdy stracą się z oczu. Co więcej, jeśli podczas jazdy zostanie wykryty wypadek, urządzenie Edge Explore 2 automatycznie wyśle wiadomość z lokalizacją rowerzysty do wcześniej wybranych kontaktów alarmowych. Dla dodatkowej pewności podczas jazdy, seria Edge Explore 2 jest kompatybilna z linią urządzeń Varia™, które zwiększają świadomość sytuacyjną, w tym z nowym radarem wstecznym Varia RCT715 z kamerą i tylnym światłem (sprzedawanym oddzielnie). Urządzenie to sprawia, że rowerzyści mogą lepiej widzieć, być widoczni na drodze, a do tego stale rejestruje materiał wideo podczas jazdy. Jeśli użytkownik zatrzyma się, aby coś zjeść lub popodziwiać widoki, a jego rower zostanie przesunięty przez kogoś innego, zabezpieczony kodem PIN alarm rowerowy powiadomi go o tym na sparowanym smartfonie.

Sonda
Jak oceniasz stan dróg rowerowych w Lublinie?

Pozostań w kontakcie 

Seria Edge Explore 2 daje rowerzystom swobodę schowania smartfona i cieszenia się jazdą. Po sparowaniu ze smartfonem, wiadomości tekstowe i powiadomienia będą wyświetlane bezpośrednio na urządzeniu Edge, z kolei po zakończeniu jazdy Edge Explore 2 automatycznie synchronizuje aktywności z aplikacją Garmin Connect, ułatwiając użytkownikom przeglądanie wszystkich swoich statystyk w jednym miejscu. Mogą oni nawet spersonalizować swoje urządzenie, pobierając darmowe pola danych, aplikacje i widżety ze sklepu Connect IQ™.

Komputer rowerowy Edge Explore 2 jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej €299.99. Sugerowana cena detaliczna Edge Explore 2 Power Mount Bundle, z uchwytem Edge Power Mount w zestawie, wynosi €399.99. Uchwyt ten można również nabyć oddzielnie w cenie €129.99.

Najnowsze