Klawiatura idzie w odstawkę

2009-04-20 18:45

Tradycyjne metody komunikacji z komputerem już niedługo pójdą w odstawkę. Fujitsu Siemens zaprezentował pełnowartościowy komputer przenośny, który do wprowadzania danych używa wyłącznie aktywnej matrycy.

Mowa o Stylistic ST6012, tablecie o rozmiarach zeszytu A4, służącym - podobnie jak tradycyjny szkicownik - do odręcznego robienia notatek, rysowania czy kreślenia w każdych warunkach. Tak utworzone zapiski można zapisać jako pliki graficzne lub przekonwertować na dokument txt czy MS Office dzięki programowi do rozpoznawania tekstu.

Oprócz tego obsługa aplikacji czy systemu operacyjnego także odbywa się za pomocą cyfrowego pióra.

We wnętrzu urządzenie kryje się mocny komputer, na który składa się procesor Intel Core 2 Duo (1,4 Ghz, 3 MB, FSB 800 Mhz), dysk twardy o pojemności 320 GB (z opcją zamiany na 64 GB pamięci SSD) oraz do 4 GB pamięci RAM. Za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna Mobile Internet GMA 4500M HD, do której można podłączyć zewnętrzny monitor lub rzutnik.

Zestaw modułów 3g/UMTS, WLAN oraz Bluetooth umożliwia łączność bezprzewodową niemal w każdej sytuacji. Tablet posiada również wbudowaną kamerę internetową, skaner linii papilarnych oraz czytniki kart ExpressCard, SIM i standardowych kart pamięci.

Za urządzenie z instalowanym fabrycznie systemem Windows Vista Business, z możliwością zamiany na Win XP Professional, przyjdzie nam zapłacić 5000 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze