Miniaturowy twardziel

2008-07-09 15:21

Deszcz, kurz, brud – w takich warunkach zwyczajny laptop nie da sobie rady. Do pracy w terenie Panasonic przygotował coś specjalnego - mikrokomputer dla twardziela, czyli Toughbook CF-U1.

Urządzenie wytrzymuje upadek z wysokości nawet 120 cm. Jest też odporne na pył i kurz oraz zalanie, a także może być używane w temperaturze od -20°C do +60°C. Co więcej, komputer waży zaledwie 1060 gram, co czyni go najlżejszym w klasie ekstremalnie wytrzymałych komputerów podręcznych.

Nowego Toughbook'a wyposażono w procesor Intel Atom z zegarem 1,33 GHz, dysk twardy o pojemności 16 lub 32 GB oraz 1 GB pamięci RAM.

Osiągi nie są porażające, jednak w tym przypadku liczy się energooszczędność. Tu Panasonic ma się czym pochwalić. Baterie mają wystarczyć na 9 godzin ciągłej pracy!

Projektując U1 Panasonic szczególną uwagę zwrócił też na zdolności komunikacyjne. Miniaturowy Toughbook zapewnia łączność za pośrednictwem sieci WLAN, interfejsu Bluetooth oraz przez GPS. Gdy zabraknie nam zasięgu sieci WLAN możmy również korzystać z szerokopasmowego połączenia 3G poprzez dodatkowy moduł HSDPA.

Nowy Toughbook  posiada jeszcze jedną zaletę. W przeciwieństwie do większości komputerów podręcznych działa w środowisku Windows XP lub Windows Vista i obsługuje standardowe aplikacje biurowe. Oznacza to, że nie wymaga synchronizacji z innym, dodatkowym oprogramowaniem.

Panasonic Toughbook CF-U1 będzie dostępny w Polsce od sierpnia 2008 w cenie 7 000 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze