Nie musisz nosić ze sobą dowodu. Od teraz masz go w aplikacji mobilnej dostępnej w AppGallery

2021-02-22 4:11 tryb
fryzjer/smartfon
Autor: materiały prasowe

eDO App, bezpłatna aplikacja umożliwiająca między innymi zdalne potwierdzanie swojej tożsamości wyłącznie za pomocą smartfona i e-dowodu, jest dostępna w AppGallery i jest w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services. Oznacza to, że użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei opartych o HMS, mogą korzystać ze wszystkich oferowanych przez aplikację funkcjonalności.

Bezpłatna aplikacja eDO App pozwala zdalnie, bez wychodzenia z domu, potwierdzić swoją tożsamość. By z niej skorzystać, potrzebny jest smartfon i dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Korzystanie z eDO App pozwala na automatyczną weryfikację, czy dowód osobisty jest prawdziwy, ważny oraz czy został zgłoszony jako utracony i tym samym unieważniony lub czasowo zawieszony. Aplikacja pozwala na korzystanie z blisko 200 portali, takich jak Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Podpis osobisty zawarty w warstwie elektronicznej e-dowodu umożliwia załatwianie w urzędach wielu spraw całkowicie zdalnie.

Pełna integracja z HMS oznacza, że aplikację eDO z AppGallery mogą pobierać zarówno użytkownicy starszych modeli smartfonów opartych o GMS, jak i najnowszych urządzeń marki z HMS. O HMS oparty jest najnowszy smartfon Huawei Mate 40 Pro, telefony z serii P40, z serii Y – Y6p i Y5p, Huawei Mate 30 Pro i składany smartfon Mate Xs.

Znany producent wyprzedaje swój sprzęt po ogromnych zniżkach! Smartfony, tablety i laptopy

OGROMNE promocje w Biedronce. Szynka za 1 zł, masło za 3 zł, lody i czekolady za DARMO!

– W czasie, gdy załatwianie spraw urzędowych jest utrudnione ze względu na pandemiczne ograniczenia, eDO App to narzędzie niezwykle przydatne i ułatwiające życie naszym użytkownikom - mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

eDO App jest obecna także w usługach komercyjnych – mBank umożliwia zdalne założenie konta osobom prowadzącym działalność gospodarczą, kierowcy mogą składać wnioski o wydanie karty tachografowej w serwisie infocar.pl, a serwis BITCAN umożliwia założenie konta i potwierdzenie swojej tożsamości. Od 18 lutego 2021 aplikacja zacznie odczytywać również dane z paszportu oraz umożliwi weryfikację jego autentyczności.

W sklepie AppGallery jest już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 120 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Najnowsze