Garmin smartwatch quatix 7

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE Garmin smartwatch quatix 7

Nowe smartwatche Garmin quatix 7. Stworzone dla miłośników sportów wodnych

2022-05-01 10:46

Garmin® największy1 i najbardziej innowacyjny producent elektroniki morskiej, ogłosił dziś premierę serii smartwatchy klasy premium quatix® 7. Zostały one zaprojektowane z myślą o pasjonatach wodniactwa i wyposażone są w wiele funkcji przydatnych na co dzień, które pomogą zadbać o aktywność, dobre samopoczucie i wygodę podczas pracy na pokładzie. Bazując na zaletach swojego wielokrotnie nagradzanego poprzednika, seria quatix 7 ma kilka nowych funkcji marine, zaprojektowanych, by poprawić integrację urządzeń pokładowych – takich jak alarm kotwiczny.

Garmin quatix 7, quatix 7 Sapphire i quatix 7X Solar

Seria quatix 7 oferuje również nowe wyświetlacze dotykowe, które doskonale uzupełniają dotychczasowy interfejs oparty o pięć przycisków sterujących. Składająca się z trzech modeli - quatix 7, quatix 7 Sapphire i quatix 7X Solar - seria oferuje flagowe funkcje smart i marine, a także dodatkowe funkcje premium dostępne w wybranych wersjach. Nowością w serii są modele Sapphire z wyświetlaczem AMOLED z funkcją "always-on", który oferuje bardziej wyraziste kolory, przejrzystość i jasność - bez nadmiernego zużycia baterii.

- Zegarki z serii quatix 7 gwarantują wszechstronność i użyteczność, którą doceni każdy żeglarz. Sprawdzą się zarówno rejsu oraz jako elegancki i stylowy dodatek, który można założyć na kolację z przyjaciółmi. Dzięki kilku nowym, innowacyjnym funkcjom morskim, użytkownicy mogą obsługiwać swoje urządzenie MFD z dowolnego miejsca na łodzi, a nawet otrzymywać powiadomienia o ważnych aktualizacjach pogodowych i pływach, które mogą mieć wpływ na nawigację. Ponadto, seria quatix 7 oferuje zaawansowane funkcje smart i imponującą żywotność baterii, której nie znajdziemy w żadnym innym zegarku morskim – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej w firmie Garmin.

Funkcje niezbędne na wodzie 

Smartwatche quatix 7 oferują wiele korzyści, które daje bezproblemowa integracja z ploterami nawigacyjnymi Garmin i innymi urządzeniami elektroniki morskiej2. Po sparowaniu z kompatybilnym sprzętem pokładowym, quatix 7 umożliwia wygodne sterowanie autopilotem i systemami rozrywki Fusion® oraz dostęp do informacji o głębokości, obrotach silnika, sile i kierunku wiatru i innych danych wybranych przez użytkownika. Bez względu na to, do jakiej wodnej aktywności będzie wykorzystywany, quatix 7 oferuje wiele funkcji wbudowanych profili aktywności, takich jak wędkarstwo, żeglarstwo, regaty żeglarskie, kajakarstwo, surfing i wiele innych. Ponadto dzięki obsłudze szczegółowych map śródlądowych i morskich BlueChart® g3 żeglarze mogą bez obaw opuścić port z dużo większą świadomością sytuacyjną.

Wśród najważniejszych nowych funkcji znajdziemy:

  • Obsługa MFD: Szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak przybliżanie map, regulacja podświetlenia i ułatwienia dotyczące układu - to wszystko za jednym naciśnięciem przycisku.
  • Alerty o przemieszczaniu się kotwicy: Szybkie powiadomienia na zegarku, po wykryciu przesunięcia się jednostki.
  • Powiadomienia o pływach: bieżące informacje o aktualnym stanie wody dzięki zintegrowanym tabelom pływów i powiadomieniom o ich zmianach- teraz na ekranie zegarka
  • Wielopasmowy GPS: Dzięki możliwości jednoczesnego połączenia z satelitami o różnych częstotliwościach, modele Sapphire i Solar pozwalają na dokładniejsze określanie lokalizacji.
  • Mapy topograficzne: Szczegółowe mapy konturowe całego świata, które można łatwo wczytywać i aktualizować za pośrednictwem wbudowanej sieci Wi-Fi®

Wytrzymała bateria

Dzięki czasowi pracy baterii sięgającemu 16 dni w trybie smartwatcha w przypadku modeli Sapphire i do 18 dni w przypadku modeli standardowych, wodniacy mogą spędzać więcej czasu na tym, co sprawia im przyjemność, a mniej na ładowaniu baterii w domu. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy między kolejnymi ładowaniami, modele Solar wykorzystują energię słoneczną, zapewniając użytkownikom do 37 dni pracy w trybie smartwatcha lub do 90 dni w trybie oszczędzania baterii. 

Sonda
Czy korzystasz ze smartwatcha?

Elegancki, niezawodny design 

Łącząc w sobie nowoczesny styl i solidną konstrukcję, zegarek quatix 7 oferuje wszechstronność, która sprawdzi się zarówno na morzu, jak i podczas wieczoru na mieście. Każdy zegarek quatix 7 jest wyposażony w efektowny, czytelny w świetle słonecznym kolorowy wyświetlacz, zapewniający doskonałą przejrzystość i elegancki wygląd, a także posiada klasę wodoszczelności 10 ATM3, dzięki czemu jest odporny na różne warunki, nawet pod wodą. Standardowe modele wyposażone są w bezel ze stali nierdzewnej i wytrzymałą szybkę Corning® Gorilla® Glass. Modele szafirowe są wykonane z tytanu z powłoką DLC i mają szafirową soczewkę. Modele solarne również wykonane są z tytanu z powłoką DLC, ale mają soczewkę Power Sapphire, która umożliwia ładowanie baterii z wykorzystaniem promieni słonecznych.

Nowe elementy designu obejmują: 

  • Nowy czytelny wyświetlacz: Modele Sapphire wyposażone są w wyjątkowy wyświetlacz AMOLED, który jest czytelny także w ostrym świetle słonecznym.
  • Ekran dotykowy i przyciski: Możliwość korzystania z tradycyjnych przycisków, nowego, intuicyjnego interfejsu dotykowego firmy Garmin lub obu tych opcji naprzemiennie.
  • Wbudowana latarka LED: Model Solar wyposażony jest w niewymagającą użycia rąk latarkę LED, która pomaga poruszać się po zmroku. 
  • Udoskonalone funkcje smart i monitorowanie aktywności 

Zaprojektowany z myślą o aktywnym stylu życia, zegarki z serii quatix 7 oferują pełen zestaw najważniejszych funkcji smart i opcji monitorowania zdrowia, w tym pulsoksymetr4, nadgarstkowe monitorowanie tętna, oddechu i poziomu stresu, a także dane dotyczące kondycji i samopoczucia, takie jak Body Battery™, funckja obliczania wieku sprawnościowego czy zaawansowane monitorowanie jakości snu5. Wbudowane profile aktywności, w tym m.in. bieganie, jazda na rowerze, gra w golfa, piesze wędrówki, wiosłowanie czy jazda na nartach rejestrują dane i informują użytkowników, o tym, czy ich obciążenie treningowe pozostaje na optymalnym poziomie. Zegarki z serii quatix 7 mają także fabrycznie zainstalowane mapy SkiView™ i mapy 42 000 pól golfowych. Użytkownicy mogą płacić za pomocą wygodnych płatności zbliżeniowych Garmin Pay™6. Smartwatche pozwalają także na odtwarzanie playlist z serwisów streamingowych7, takich jak Spotify®, Amazon Music i Deezer, za pomocą bezprzewodowych słuchawek, bez konieczności używania telefonu. Po sparowaniu zegarka quatix 7 z telefonem, można korystać z powiadomień8, w tym m.in. SMS-ów, e-maili czy informacji o połączeniach telefonicznych bezpośrednio na zegarku.

Cena nowej serii quatix 7

Smartwatche quatix 7, quatix 7 Sapphire i quatix 7X Solar są już dostępne w sugerowanych cenach detalicznych od  euro 699 do  euro 1199. Aby dowiedzieć się więcej o serii quatix 7, akcesoriach i kompatybilności z elektroniką morską firmy Garmin, odwiedź stronę garmin.com.

Najnowsze