Pierwszy sprawdzian dla esportowej sekcji Wisły Kraków. Biała Gwiazda zagra na Poznań Game Arena 2019

2019-10-18 1:35 ŁT
Esport
Autor: Materiały prasowe Esport

Trend na tworzenie esportowych dywizji w drużynach sportów tradycyjnych trwa w najlepsze. Już w Polskiej Lidze Esportowej mogliśmy oglądać okazję występy zawodników Counter-Strike: Global Offensive w barwach Wisły Płock i Piasta Gliwice w League of Legends. Teraz przyszedł czas na nową sekcję CS:GO w jednym z najpopularniejszych polskich klubów sportowych. Zawodnikom Wisły Kraków na pierwszy sprawdzian nie przyjdzie długo czekać. Zagrają bowiem podczas WarmUp Polskiej Ligi Esportowej na PGA 2019.

Według Newzoo globalna wartość rynku esportowego w 2019 roku po raz pierwszy przekroczy 1 mld dolarów, a na świecie wirtualne rozgrywki śledzi 453,8 mln widzów. Szacuję się, że liczba zainteresowanych w stosunku do poprzedniego roku wzrośnie o 15 proc. Według PayPal i SuperData liczba unikalnych widzów w Polsce w 2019 roku wyniesie blisko 1,5 mln. Na wprost rywalom wyszła Wisła Kraków, która od października rusza z własną dywizją sportów elektronicznych w Counter-Strike: Global Offensive. Jednocześnie Biała Gwiazda za pośrednictwem drużyny esportowej otwiera nową platformę do komunikacji z młodymi fanami oraz pozyskuje dodatkowe wsparcie finansowe. Od niedawna swoje rozgrywki w piłkarskim symulatorze FIFA posiada także cała Ekstraklasa, co podniosło zainteresowanie esportem wśród kibiców polskich klubów piłkarskich.

SPRAWDŹ TEŻ: Porno na billboardzie sklepowym i atak Godzilli. Pomysłowość cyberprzestępców nie zna granic

Pierwszy sprawdzian tuż tuż…
Na pierwszy sprawdzian umiejętności zawodnicy Wisły Kraków nie muszą długo czekać. Zmierzą się bowiem z jednymi z najlepszych zespołów polskiej sceny CS:GO podczas WarmUp Polskiej Ligi Esportowej na PGA 2019. Zmagania, które odbędą się między 18 a 20 października będą nie tylko zapowiedzią jesiennego sezonu. WarmUp to pierwszy występ graczy dywizji CS:GO w barwach Wisły Kraków na dużych zawodach i to do tego w formie zmagań LAN, czyli przy udziale publiczności.

- To niezwykłe uczucie móc tak szybko po uformowaniu nowego składu rozegrać zawody w dużej lidze i to do tego w formie offline. Będzie to dla nas nie tylko sprawdzian umiejętności, ale również pewnego rodzaju próba. Z chłopakami z zespołu znamy się nie od dziś, dlatego liczę, że w nowych barwach pokażemy na co  nas stać. Z racji, że zmagania rozgrywane będą na żywo przy udziale publiczności, serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, których wsparcie na widowni zawsze dodaje skrzydeł całemu teamowi - mówi Grzegorz "SZPERO" Dziamałek.

W barwach Wisły Kraków będą występowali zawodnicy adwokacika. Ekipa prowadzona przez Grzegorza “SZPERO” Dziamałka jest jednym z wiodących zespołów na polskiej scenie esportowej już od jakiegoś czasu. Wraz z Wiktorem “mynio” Krukiem, Piotrem “morelz” Taterką, Kacprem “kaper” Słomą, Grzegorzem “jedqr” Jędrasem i trenerem Krzysztofem “Boskacz” Jędrasem tworzy mocną formację, osiągając sukces na takich międzynarodowych turniejach, jak V4 Future Sports Festival w Budapeszcie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Robert Lewandowski nie zapłacił kurierowi za przesyłkę! Huawei rusza z kampanią promocyjną [WIDEO]

Przybij piątkę Wiśle Kraków na PGA 2019!
Rozgrywki w trakcie Poznań Game Arena 2019 zostaną okraszone występem jednych z najlepszych polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive. W rozgrzewce przyjdzie nam zobaczyć takie zespoły, jak x-kom AGO, AVEZ Esports, CLEANT Mix, Together Esports, KGG czy wspomnianą Wisłę Kraków. Pierwsze mecze rozpoczną się w piątek o godzinie 13.00, a Wisła Kraków zadebiutuje na polskiej scenie esportowej CS:GO w sobotę o godzinie 10.00.

Polska Liga Esportowa stanowi jedną z kluczowych atrakcji, które czekają na wszystkich odwiedzających Poznań Game Arena. W ciągu trzech dni trwania wydarzenia miłośnicy gier komputerowych będą mogli nie tylko śledzić rozgrywki jednych z najlepszych zespołów CS:GO w kraju, ale także przetestować ponad 200 gier przedpremierowo! Co więcej, podczas PGA 2019 spotkać będzie można swoich ulubionych influencerów w specjalnej strefie przygotowanej przez Stars4Fans, wziąć udział w koncercie Epic Game Music, konferencji Game Industry Conference oraz plebiscycie CEEGA.

Najnowsze