Medycyna jest otwarta dla wielu i potrzebuje wielu – prof. Henryk Skarżyński dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Prof. Skarżyński o przyszłości medycyny: Jest otwarta dla wielu i potrzebuje wielu

2021-02-01 14:59

– Dzisiaj w obszarze nauk o zdrowiu jest miejsce dla bardzo wielu osób i to jest wielkie otwarcie medycyny. Te osoby mają swoje konkretne role i to one są przyszłością medycyny XXI i następnych wieków – mówi w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej azir.edu.pl prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu.

Prof. Henryk Skarżyński podkreśla, że przez ostatnie dziesięciolecia medycyna uległa znacznym zmianom i obecnie jest „otwarta dla wielu i potrzebuje wielu”.

– Dziś możemy mówić o naukach medycznych, które odnoszą się nie tylko do konkretnych specjalności, ale także do nauk o zdrowiu – zauważa. Oprócz lekarzy specjalistów są więc potrzebni m.in. inżynierowie kliniczni, technicy, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi czy audioprotetycy. – Potrzebujemy każdej z tych osób do codziennej pracy z pacjentem. Wzajemnie przenikamy się w swoich działaniach, każdy ma swoją określoną rolę – zaznacza prof. Skarżyński. W wypowiedzi dla AZiR mówi również o tym, jakie możliwości oferuje medycyna.

500+ 2021. Wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Jak złożyć w bankowości internetowej?

Śląscy lekarze uratowali pacjenta przed amputacją stopy

Studiowanie biologii wspomina natomiast dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

– Były to studia, w których nie dość, że trzeba było wykazać się analitycznym myśleniem, to też ogromną pracą pamięciową. Przyswojenie najróżniejszych nazw po łacinie czy cyklów biochemicznych było trudne, ale myślę, że wyćwiczenie pamięci też jest bardzo przydatne potem w życiu – mówi. – Myślę, że ten kierunek będzie zawsze ważny i ciekawy dla osób, które poszukują praw natury, chcą zrozumieć pewne rzeczy i procesy. Sądzę, że jest to bardzo dobry kierunek dla osób, które są ciekawe świata i które chcą wiedzieć po prostu dużo – uważa Monika Madej, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wygląda przyszłość absolwenta studiów biologicznych?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze