Nowe technologie

Smartfon POCO M5 – nowy mistrz wydajności?

2022-09-05 13:55

W poniedziałek 5 września 2022. POCO, marka popularna wśród młodych fanów technologii z całego świata, zaprezentowała POCO M5 – smartfon stworzony z myślą o graczach.

POCO M5: cyfrowa rozrywka na flagowym procesorze 6 nm i ekranie o zmiennej częstotliwości odświeżania

Zaawansowany chipset MediaTek Helio G99, zastosowany w nowym smartfonie POCO M5 sprawia, że gry działają bardzo płynnie. Zbudowany w procesie technologicznym 6 nm, ośmiordzeniowy procesor zawiera dwa wysokowydajne rdzenie Cortex-A76, taktowane zegarem do 2,2 GHz, które współpracują z procesorem graficznym Arm Mali-G57. Oprogramowanie Game Turbo 5.0 inteligentnie kontroluje i optymalizuje pracę CPU, GPU i pamięci, aby zapewnić stabilną rozgrywkę nawet w mocno obciążających grach. System potrafi rozpoznać, czy użytkownik jest w trakcie gry i działa tak, żeby nadchodzące w tym czasie wiadomości i SMS-y nie przeszkadzały w rozgrywce.

Z okazji premiery Angus Ng, Dyrektor ds. marketingu produktu w POCO Global, powiedział: „POCO M5 i POCO M5s mają przełamać stereotyp, że telefon za rozsądne pieniądze nie może obsługiwać wymagających gier czy być świetnym centrum rozrywki. Jest to efekt wysiłków naszego zespołu, którego celem jest dostarczanie najbardziej ekscytujących rozwiązań dla entuzjastów technologii, w korzystnych cenach”.

Forum w Karpaczu 2022: Waldemar Buda

Wyświetlacz typu DynamicSwitch, o maksymalnej częstotliwości odświeżania 90 Hz, automatycznie zmienia parametry w zależności od rodzaju wyświetlanej aplikacji. Podczas gier dostosowuje się do bardzo szybkiej częstotliwości odświeżania, a w trakcie odtwarzania wideo wraca do standardowych 30 klatek na sekundę. Pozwala to zaoszczędzić energię, a także zapewnić płynną i dłuższą rozgrywkę przy maksymalnym wykorzystaniu baterii.

6,58-calowy ekran DotDrop Full HD+ wiernie prezentuje barwy i wyświetla wyraźne detale. Dzięki wysokiej częstotliwości próbkowania dotyku 240 Hz, POCO M5 zapewnia komfort użytkowania, a jego interfejs jest bardzo responsywny, czyli błyskawicznie reaguje na dotyk. Nowy smartfon POCO ma również inne praktyczne funkcje, jak choćby automatyczne zwiększanie jasności ekranu w świetle słonecznym, co pozwala na wygodne korzystanie z urządzenia na zewnątrz, np. w parku lub na plaży.

Sonda
Którą markę technologiczną lubisz najbardziej?

POCO M5 ma aż trzy tylne aparaty: główny 50 MP, czujnik głębi 2 MP oraz makro 2 MP, których pracę wspierają algorytmy sztucznej inteligencji. Z przodu zastosowano aparat 5 MP do selfie i wideo-rozmów. Wspomnieć trzeba jeszcze o baterii 5000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 18 W, która pozwala komfortowo pracować i bawić się cały dzień po naładowaniu do pełna.

Ceny i dostępność

POCO M5 będzie dostępny w Polsce od 5 września 2022 r. w salonach Xiaomi Store, online na: mi-home.pl, mimarkt.pl oraz mi-store.pl oraz u partnerów rynkowych: Allegro, Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, Techwish, X-Kom w dwóch wersjach pamięci:

  •        POCO M5 4/64 – 849 zł
  •        POCO M5 4/128 – 999 zł

Promocja na start

Tylko od 5.09.2022 do 7.09.2022 włącznie, czyli przez 3 dni od premiery, POCO M5 jest dostępny z rabatem w wysokości 100 zł w promocji na start sprzedaży. Ilość dostępnych urządzeń ograniczona. Dostępność urządzeń w poszczególnych punktach sprzedaży może się różnić.

Najnowsze