Stylowy i multimedialny

2008-08-29 11:39

HP wprowadza nową serie tabletów. Pavilion tx 2500 nie jest już wyłącznie biurowym notatnikiem – teraz tablet stał się domowym centrum rozrywki.

Największą zaletą tx2500 jest obracany we wszystkich płaszczyznach dotykowy ekran z funkcją tableta. Pozwala on na tworzenie rysunków oraz przetwarza odręczne pismo w dokumenty tekstowe.

Ekran może być używany w tradycyjnym ustawieniu, ale można go także odwrócić i używać jako notesu do pisania czy robienia szkiców. Przy czym w odróżnieniu od innych "tabletowych" konstrukcji, ekran reaguje także na nacisk palca. Notebookiem można również sterować za pomocą dołączanego do zestawu pilota.

Wprowadzany na polski rynek HP Pavilion tx2550ew oparty jest o najnowszą platformę AMD do notebooków nowej generacji z procesorem mobilnym AMD Turion X2 Ultra oraz wydajną kartą graficzną ATI Mobility Radeon HD 3200. Jest wyposażony w 4GB pamięci RAM, dysk twardy 320GB i nagrywarkę DVD +/-RW z technologią LightScribe.

Za komunikację odpowiada wbudowana karta sieci bezprzewodowej, karta Gigabit Ethernet, modem i moduł Bluetooth. Obsługę funkcji multimedialnych zapewniają karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro, kamera internetowa 1,3Mpix, stereofoniczny mikrofon, głośniki Altec Lansing i pilot zdalnego sterowania w postaci karty ExpressCard.

Dotykowy ekran o przekątnej 12,1” w technologii BrightView pozwala wyświetlać obraz z maksymalną rozdzielczością 1280x800 pikseli. Wyposażenia dopełniają czytnik linii papilarnych, czytnik kart pamięci, 3 porty USB, port VGA i wyjście TV S-video. Notebook posiada także złącze dokowania do opcjonalnych stacji dokujących.

HP Pavilion tx2550ew dostępny będzie w Polsce pod koniec lipca 2008 w cenie 3799 PLN.

Najnowsze