Xiaomi Mi 8. Flagowy smartfon chińskiego giganta w konkurencyjnej cenie [ZDJĘCIA]

2018-11-19 19:54
 Xiaomi Mi 8.
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Xiaomi Mi 8.

Xiaomi Mi 8 pojawił się na rynku w kilku wersjach. Najprostrzej - SE, rozbudowanej - Explore Edition, najnowszej Pro oraz w wersji standardowej, bez dopisków. Jak ten ostatni model wypada na tle konkurencji czy innych przedstawicieli Xiaomi? Czy jest to najlepszy smartfon w cenie do 2500 złotych na polskim rynku?

Estetyka Mi 8
Flagowiec od Xiaomi wpisuje się w popularny ostatnio trend wykorzystania notcha, czyli wcięcia w górnej części ekranu wokół słuchawki i przedniego aparatu fotograficznego.
Rozwiązanie rozpropagowane przez Apple za sprawą modelu X, ma wielu krytyków, gdyż jest uznawane za nieestetyczne. To jednak kwestia gustu, z którą ciężko polemizować. Trudno jednak narzekać na mały ekran, gdyż w przypadku Mi 8 mowa tu o przekątnej 6,21 cali.

Zalety flagowca Xiaomi
To już standard w przypadku chińskiego giganta, ale warto to podkreślać za każdym razem - jakość wykonania i estetyka telefonu. Użytkownik nadal obcuje z produktem dopracowanym w każdym calu. Głównym tworzywem w Mi 8 jest aluminium i szkło, co jest obecnie nie odbiega od reguły.

W zestawie poza samym smartfonem czy ładowarką, znajdziemy silikonowe etui. Jak każda osłona smartfona odbija się na jego estetyce, ale zdecydowanie ułatwia korzystanie z urządzenia - szczególnie jedną ręką. Inne zalety to spora pamięć 64 GB, płatności zbliżeniowe NFC czy świetne zdjęcia i nagrania wideo w jakości 4K. Mi 8 posiada też czytnik linii papilarnych, jednak znajduje się on w tylnej części smartfona, co może utrudniać odblokowanie urządzenia np. w uchwycie samochodowym.

Konkurencja dla Mi 8?
Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Znane hasło reklame idealnie pasuje do Mi8. Jest to świetny smartfon z średniej półki, który momentami zahacza o wyższy poziom, a swoją ceną kładzie większość rywali na łopatki. Realną konkurencją dla dla Xiaomi Mi 8 pozostaje obecnie nieco droższy, ale równie warty uwagi OnePlus 6.

Wady tego modelu?
Nikt i nic nie jest idealne. Testując Mi 8 przede wszystkim rzuca się w oczy brak słuchawek w zestawie. Znajdziemy w nim jedynie przejściówkę. Co jest równoznaczne z tym, co znane jest z najnowszych modeli iPhone'a, irytujący brak gniazdka słuchawkowego. Dodatkowo szeroki notch pozbawia nas ikon powiadomień - ale tu pojawia się dobra wiadomość, w najnowszej aktualizacji ta niedogodność została częściowo wyeliminowana. Ikonki pojawiają się na kilka sekund po odblokowaniu telefonu w lewym rogu. Niestety producent nie wspomina słowem o wodoszczelności urządzenia.

Podsumowanie
Kolejny raz stosunek jakości do ceny sprawia, że Xiaomi bije konkurencje na łeb na szyję. Dynamiczne zmiany na rynku nowych technologii sprawi, że długo nie będziemy musieli czekać na odpowiedź Apple czy Huawei, ale na chwilę obecną to bardzo solidny, świetnie wykonany i wydajny smartfon z drobnymi mankamentami w świetnej cenie.

Więcej informacji i dane techniczne Xiaomi Mi 8 znajdziesz TUTAJ

Najnowsze