Xiaomi prezentuje kolejne modele smartfonów i nowe rozwiązania techniczne

2019-12-04 4:12 ŁT
Xiaomi
Autor: materiały prasowe

Podczas Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019 zostały zaprezentowane dwa układy: Qualcomm Snapdragon™ 865 oraz model 765 gotowe na wsparcie technologii 5G. Lin Bin, jeden z założycieli i wiceprezes zarządu Xiaomi Corporation podczas konferencji poinformował, że Xiaomi Mi 10 będzie jednym z pierwszych smartfonów wyposażonych w Snapdragon™ 865. Premiera telefonu zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Z kolei 10 grudnia 2019 roku odbędzie się premiera modelu Redmi K30. Sercem smartfonu będzie Qualcomm Snapdragon 765G Mobile Platform. “G” oznacza Gaming i jest najwydajniejszą wersją serii Snapdragon 765. Lin Bin podczas Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019 podał, że 427 mln telefonów Xiaomi pracuje na układach Qualcomm.

ZOBACZ TEŻ: Xiaomi prezentuje rewolucyjny smartfon Mi Mix Alpha na otwarciu Mi Store w Galerii Mokotów [ZDJĘCIA]

Wcześniej Lei Jun, prezes Xiaomi, ogłosił, że inteligentna fabryka Xiaomi 5G jest prawie ukończona i produkcja rozpocznie się pod koniec grudnia. "Fabryka Przyszłości" Xiaomi będzie wykorzystywać na dużą skalę technologie takie, jak: zautomatyzowane linie produkcyjne, sieć 5G, roboty, „big data” i platformy usług w chmurze. W fabryce, w ciągu minuty, będzie można wyprodukować 60 wysokiej klasy smartfonów, co oznacza wzrost wydajności o ponad 60 proc. w porównaniu z tradycyjnymi fabrykami.