YouTube stawia na klasykę

2008-12-04 13:26

Ruszyła "Orkiestra Symfoniczna YouTube" – niecodzienne internetowe przedsięwzięcie muzyczne, w którym biorą udział między innymi: Londyńska Orkiestra Symfoniczna oraz nowojorska Carnegie Hall.

Od początku grudnia 2008 do 28 stycznia 2009 muzycy z całego świata będą mogli przesyłać filmy z nagraniami dwóch utworów. Pierwszy z nich to „Symfonia Internetowa”, którą specjalnie na tę okazję skomponował Tan Dun. Drugi utwór to dowolne dzieło muzyki klasycznej, którego wykonanie pozwoli uczestnikom w pełni zaprezentować swoją technikę i talent.

Utworom będzie przysłuchiwał się zespół ekspertów, wśród których znajdą się muzycy Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Berlińskiej, Orkiestry Symfonicznej San Francisco, Filharmonii w Hong Kongu, Orkiestry Symfonicznej w Sydney, Filharmonii Nowojorskiej oraz innych prestiżowych ośrodków muzycznych.

Na podstawie oceny nadesłanych utworów wyłoniona zostanie grupa półfinalistów. Od 14 do 22 lutego 2009 społeczność YouTube będzie mogła głosować na swoich faworytów z listy półfinalistów. Ogłoszenie najlepszych wyłonionych muzyków odbędzie się 2 marca 2009.

Najnowsze