Wypłata dla rolników

Dziś KRUS wypłaci 13. emeryturę. Sprawdź kwoty "trzynastek" dla rolników

2024-03-28 10:45

KRUS ruszył z tegoroczną wypłatą dodatkowych - 13. emerytur dla rolników na emeryturze. Zgodnie z przepisami osoby, które mają prawa do emerytury lub renty, mają prawo do 13. emerytury, więc należą się one również emerytowanym rolnikom. Kiedy przelewy z KRUS z 13. emeryturą trafią na konto? Jaką kwotę trzynastej emerytury otrzymają rolnicy? Sprawdź!

Ruszyły wypłaty 13. emerytury w 2024 roku. Dla kogo 13. emerytura z KRUS?

13. emerytura zostanie wypłacona osobom pobierającym świadczenia z KRUS w terminie, w którym tradycyjnie otrzymują emeryturę. Dodatkowe pieniądze będą wypłacone wraz z podstawową emeryturą.

Trzynastkę z KRUS mogą pobierać osoby, które do 31 marca 2024 roku miały prawa do rolniczej emerytury, lub renty, okresowej emerytury rolniczej, lub rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego. Jeśli ktoś miał prawo do kilku świadczeń, otrzyma rzecz jasna tylko jedną 13. emeryturę. 

W przypadku gdy pobieramy emeryturę rolniczą z KRUS, a z ZUS emeryturę pracowniczą, trzynaste świadczenie wypłaci nam ZUS. Jeśli jednak KRUS wypłaca w zbiegu emerytury i renty rolnicze ze świadczeniem przyznanym przez ZUS, trzynastkę otrzymamy od KRUS.

Ile wyniesie trzynasta emerytura z KRUS?

Trzynaste emerytury przysługują wszystkim emerytom i rencistom. Świadczenie wypłacane jest w kwocie minimalnej emerytury w 2024 roku, czyli 1780,96 zł brutto.

TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 14 III 2024
Sonda
Którzy emeryci powinni dostać trzynastą emeryturę?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze