CD Projekt RED dał 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem

2020-03-26 13:51 MaAl
Wiedźmin gra film
Autor: materiały prasowe Wiedźmin gra film

CD Projekt i jego główni akcjonariusze przekazali 4 mln złotych na walkę z koronawirusem. Połowę tej kwoty przekazało przedsiębiorstwo, resztę główni akcjonariusze.

Twórcy komputerowej adaptacji "Wiedźmina", "Gwinta" oraz nadchodzącego "Cyberpunk 2077" dołączyli do grona firm, które wsparły walkę z rozpowszechnianiem się koronawirusa. Polskie studio przekazało na ten cel okrągłe 4 miliony złotych.

- Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP - podała firma w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Wiedźmin powraca! Premiera Gwinta na Androidzie!

Połowa przekazanej kwoty pochodzi z budżetu CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Druga część, prywatna, została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

- Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi! - pisze firma.

Katowiccy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.