Sklepy otwarte 15 sierpnia

i

Autor: fot. Gustavo Fring / Pexels

Długi weekend

Zakaz handlu. Jak są czynne sklepy w niedzielę i poniedziałek [14-15.08.2022]. Gdzie zrobisz zakupy?

2022-08-14 9:41

Zakaz handlu w niedzielę. 15 sierpnia to święto zaznaczone w kalendarzu na czerwono. Na dzień 15 sierpnia przypada święto Matki Boskiej Zielnej i święto Wojska Polskiego. To dzień wolny od pracy. Zatem 15 sierpnia zamknięte są sklepy tak jak i w niedzielę [14.08.2022]. W tych dniach nie zrobimy zakupów w takich sklepach jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour. Zgodnie z przepisami w święta i niedziele objęte zakazem handlu czynne mogą być tylko wybrane sklepy i punkty usługowe. Zobacz, gdzie zrobisz zakupy 14 i 15 sierpnia.

Jak są czynne sklepy 15 sierpnia 2022?

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 przypada święto Matki Boskiej Zielnej oraz święto Wojska Polskiego. To dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia wolne mają także pracownicy handlu, zatem zamknięte są sklepy wielkopowierzchniowe jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Carreofur. 15 sierpnia, jak i w niedzielę objętą zakazem handlu, czynne mogą być tylko małe sklepiki osiedlowe i sklepy typu Żabka, w których to za ladą stanie sam właściciel (franczyzobiorca) lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. 15 sierpnia zamknięte będą też sklepy w galeriach handlowych.

A co z restauracjami, cukierniami, kwiaciarniami? W niedzielę i dzień świąteczny tego typu lokale mogą być czynne. Zatem w galeriach i pasażach handlowych czynne mogą być lokale gastronomiczne. W tym roku święto Matki Boskiej Zielnej i święto Wojska Polskiego przypada w poniedziałek, tuż po niedzieli objętej zakazem handlu. W związku z tym na większe zakupy trzeba było wybrać się w sobotę 13 sierpnia 2022 roku. Przez dwa dni sklepy typu Biedronka czy Lidl, będą nieczynne. Najbliższa niedziela handlowa przypada 28 sierpnia 2022 roku.

15 sierpnia - co to za święto

W całej Polsce dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny – Matki Boskiej Zielnej obchodzony jest bardzo uroczyście. Czasami już w tym dniu urządza się lokalne, najczęściej parafialne dożynki. Zgodnie z przepisami 15 sierpnia jest w Polsce dniem wolnym od pracy. W tym roku święto to przypada w poniedziałek. Tym sposobem jest długi weekend.

Tańczące z promocjami 11.08.22
Sonda
W którym sklepie są lepsze promocje - Lidl czy Biedronka?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze