1500 plus od rządu! Wystarczy spełnić jeden warunek, aby otrzymać pieniądze

2020-09-15 11:03 Karolina Januszek
Pieniądze, banknoty
Autor: Pixabay

Będą dopłaty do czynszów w ramach pakietu mieszkaniowego? Pandemia koronawirusa i będący jej bezpośrednim następstwem kryzys ekonomiczny sprawiły, że setki tysięcy gospodarstw domowych musi mierzyć się ze zmniejszonymi dochodami. Wiele osób, albo straciło pracę, albo uzyskuje niższe przychody, a rachunki płacić trzeba. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu pod uwagę wzięty zostanie specjalny pakiet mieszkaniowy zakładający dopłaty dla wynajmujących. W sumie maksymalnie można otrzymać nawet 1500 złotych.

Pakiet mieszkaniowy zakłada rządowa pomoc dla osób, które w wyniku pandemii utraciły cześć swoich zarobków. Jak pisze :”Rzeczpospolita” przygotowane rozwiązanie ma być odpowiedzią na problemy osób, które w wyniku koronawirusa i będącego jego skutkiem kryzysu ekonomicznego nie są w stanie regularnie opłacać swoich rachunków. W sumie będzie można otrzymać nawet 1500 złotych dopłaty. Trzeba jednak spełnić pewien warunek.

Zobacz również: Wielka wyprzedaż w Lidlu. Majtki za 1,70 zł za parę. 80-proc. RABATY!

Na pieniądze mogą liczyć wszystko osoby wynajmujące mieszkanie w każdej z dostępnych form. Akceptowane będą zarówno lokalne komunalne, prywatne, a także wynajmowane od firm i w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać pieniądze?

Aby otrzymać dotację, należy do końca bieżącego roku złożyć w gminie odpowiedni wniosek. Nie jest jednak jeszcze określony jego wzór i co dokładnie trzeba będzie w nim podać. Wiadomo jednak, że głównym warunkiem będzie udowodniony spadek dochodów spowodowany przez pandemię o określonym czasie. Dodatkowo trzeba będzie spełniać kryteria do tradycyjnego dodatku mieszkaniowego, czyli nie przekraczać określonego dochodu na jednego członka rodziny.

Sprawdź także: Rewolucja w świecie kawy. Napój z najpopularniejszej kawiarni w twoim domu

W sumie jeżeli dana osoba straciła przynajmniej 25 proc. swoich miesięcznych, średnich przychodów w stosunku rok do roku to będzie ona mogła liczyć na dotacje od państwa. Maksymalnie wyniesie ona 75 proc. wysokości czynszu ale nie więcej niż 1500 złotych.

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Nikt nam nie będzie wybierał kandydatów do rządu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze